Mersin

Mersin Milletvekili adayı istifa etti

12. milletvekili adayı, “kendi illerinde seçilemeyecek genel başkan yardımcıları, seçilecek yerden aday olmak İçin birbirleri ile yarıştılar. Koydukları adaylar daha il binasını bilmiyorlar” diyerek istifa etti.

Mersin Milletvekili adayı istifa etti

24 Mayıs 2018 11:28
-A

+A

İYİ Parti 12. Sıra milletvekili adayı Mustafa Kunt, istifa etti. Kunt sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada; il ve ilçe teşkilatlarının dinlenmediğini iddia etti. Kunt’un açıklaması şöyle:


 
“11.12.2015 tarihinden itibaren sayın Meral Akşener ile bir yola çıktık. Sonunda şartlar bize iyi partiyi kurmayı nasip etti. İyi partinin kuruluşunda görev aldım gecemizi, gündüzümüze katarak Mersin’de iyi partiyi kurduk. Erken seçim kararı alınınca bende partimizde Milletvekili A. Adayı oldum. Sağ olsunlar 12.sıraya koydular. Bir partide bir tane baş vardır baş başa bağlıdır oda Allah’a bağlıdır. Maalesef sayın genel başkanımıza operasyonlar yapıldığını düşünüyorum, çoğu ildeki sıkıntılar beni doğruluyor. Sonuçta kendi illerinde seçilemeyecek genel başkan yardımcıları, seçilecek yerden aday olmak İçin birbirleri ile yarıştılar sonuçta bu listeler ortaya çıktı. İl başkanlarının ve ilçe başkanının dediklerinin tam tersini yaptılar. Koydukları adaylar daha il binasını bilmiyorlar, aday oldukları yerin, mahallesini, sokağını bilmiyorlar, insanını bilmiyorlar birde aday oluyorlar. İnsanların biraz kendilerini sorgulamaları gerekir daha il başkanlığını bilmiyorlar. Genel başkanımızı yalnız bırakan genel başkan yardımcılarını Allah’a havale ediyorum. Türkiye’de siyasi partiler yasası değişmediği sürece siyaset yapmayacağım. Bizim gibi dürüst insanların siyasette yeri yoktur. Sayın genel başkanımız Meral Akşener ve ona inanan insanlara başarılar diliyorum saygılar sunuyorum Kamu Oyuna Duyurulur.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
bozkurt 30 Mayıs 2018 13:34

1.sıraya konulsaydın yinede ıstifa edermiydin sayın kunt?

Cevapla
Anamur, 82. il olmak istiyor

Anamur, 82. il olmak istiyor

09:03 - 22 Ekim 2018

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 578 Oy (%29)

  • HAYIR : 685 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 734 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku