MERSİN’DEN İNCE’NİN BAŞLATTIĞI HAREKETE DESTEK SESLERİ GELİYOR

Mersin 13 Ağustos 2020 20:16
Videoyu Aç MERSİN’DEN İNCE’NİN BAŞLATTIĞI HAREKETE DESTEK SESLERİ GELİYOR
A
a

MERSİN’DEN İNCE’NİN BAŞLATTIĞI HAREKETE DESTEK SESLERİ GELİYOR

MERSİN İNCE İÇİN Mİ HAZIRLANIYOR?

(Oğuzhan EKE – Trend Medya) 

CHP’den ayrıldığı ve parti kuracağı dile getirilen Muharrem İnce, yaptığı basın açıklaması ile ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni kamuoyuna duyurdu. Açıklamanın ardından Mersin’den gelen kulis bilgilerinde, İnce’nin başlattığı hareket için hazırlıklar yapıldığı dillendirildi.
  
CHP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı ve Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni başlattı. Uzun süre boyunca CHP’den ayrılarak yeni parti kuracağı dile getiren İnce, CHP’den ayrılmadı. Bunun yerine yeni başlattığı hareketinin detaylarını düzenlediği basın toplantısı ile anlattı. ‘Bin   Günde Memleket Hareketi’ kapsamında 4 Eylül’de Sivas’tan çalışmalara başlayacağını açıkladı. İnce, basın toplantısında yaptığı konuşmasında, “AKP çökecek ama Türkiye'nin üzerine çökecek. AKP çökerken CHP kurtarıcı değil seyirci rolü üstleniyor. Türkiye'nin sorunlarını ne tek adam iktidarı ne tek adam muhalefeti çözebilir. Türkiye seçeneksiz değildir. Ecevit'in yüzde 42'si mümkündür hatta yüzde 50+1 de mümkündür. Bizim başlattığımız hareket muhalefet hareketi değildir. Amacımız bir çıkış yolu göstermektir. Türkiye'nin barışmaya, üretmeye ve adil bölüşmeye ihtiyacı vardır. Başlattığımız hareketin adı ‘Bin Günde Memleket Hareketi’dir. Alanında uzman, kafa yoran kişilerden oluşmaktır. Zafer hazırlanmaktır. Hareketimizle zafere hazırlanıyoruz. Milletimizin isteklerini vizyonumuzla birlikte hareket edeceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde millet nasıl bizi finanse ettiyse yine edecektir” dedi. 

 MERSİN’DE İNCE’NİN BİN GÜNDE MEMLEKET HAREKETİ İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR

İnce’nin konuşması üzerine kamuoyu harekette yer alacak ve İnce’ye destek verecek kişilerin kimler olduğuna odaklandı. Bu konuda Mersin’den bazı kulis bilgileri geldi. Gelen bilgide, Mersin ilinde, ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ için hazırlıklar yapıldığı belirtildi. Destek çalışmalarının da başladığına değinilen açıklamada hazırlık yapan kişilerin kimler olduğu, herhangi bir siyasi yapıya üye olup olmadıkları ya da ideolojik görüşleri açıklanmadı. Ayrıca açıklamada sayılarının hatırı sayılır olduğu vurgulandı.

BİN GÜNÜN SONUNDA HAZİRAN 2023 VAR

Muharrem İnce’nin başlattığı hareket 4 Eylül’de Sivas’ta başlayacak. Bin gün içerisinde ülkenin her noktasında vatandaşlarla iletişime geçmesi beklenen İnce, Haziran 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler için hazırlık yaptığı biliniyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR