Mersin

Mersin’de yine toplu taşıma skandalı

Mersin’de bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan’ın ölümünün 4. yılında genç bir kadın aynı kaderi paylaşmaktan son anda attığı çığlıklarla kurtuldu.

Mersin’de yine toplu taşıma skandalı

12 Şubat 2019 22:50
-A

+A

  
 
Mersin’de 11 Şubat 2015 günü okuldan çıktıktan sonra evine bindiği minibüsün şoförü tarafından öldürülmüştü. Tüm Türkiye’de infiale yol açan cinayetin ardından Mersin’de toplu taşıma yapan araçlara güvenlik kamerası takıldı, önlemler arttırıldı. Ancak aradan geçen 4 yıl alınan tedbirlerin unutulmasına neden oldu. Özgecan Aslan’ın ölümünün 4. yılında aynı olay minibüse binen genç bir kadının başına geldi.
 
 
 
Mersin’de genç bir kadın, otogar gitmek üzere otogar güzergahında çalışan minibüse bindi. Araçtaki yolcular indikten sonra genç kadının tek kaldığı aracın sürücüsü, gitmesi gereken güzergahtan çıkarak ıssız bölgeye aracı sürdü. Genç kadının “Nereye gidiyorsunuz burası otogar yolu değil” uyarısı üzerine “ileride ceketim var onu alıp döneceğim” yanıtını verdi. Kadının bağırması üzerine geri dönen şoför, kadını otogara bırakmak yerine, yol ortasında bırakarak bölgeden ayrıldı. Hiç aracın geçmediği yerde genç kadın yürüyerek, otogara ulaştı. Genç kadın, yaşadığı stres ve korku nedeniyle otogarda bayıldı. Çevredekiler ambulans çağırarak genç kadına müdahale etti.
 
 
Olayla ilgili görüştüğümüz Kooperatif yetkilileri, kooperatiflerine bağlı 140 aracın çalıştığını ve hangi aracın olduğunu tespit edemeyeceklerini söyledi. Bu da akıllara Özgecan Aslan’ın ve 22 yaşındaki M.Z gibi bir kadının başına aynı olay geldiğinde; cinayeti, istismarı ya da benzer bir olayı aydınlatmak tesadüfe mi kalacak?

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
metin 13 Şubat 2019 11:21

bahaneye bak. hangi saatte kimin nöbetçi çalıştığı belli. 140 minübüs olaiblir ama o saatte kimin çalıştığını çok kolay bilirler.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku