CHP

Mersin’de üstü kapalı ittifak iddiası

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Mersin’de İYİ Parti ve CHP kendi adayı ile seçime gireceğini açıkladı. Ancak çok vahim bir iddia var. İddiaya göre; Burhanettin Kocamaz’ın kazanması için hesap yapanlar var.

Mersin’de üstü kapalı ittifak iddiası

17 Aralık 2018 10:08
-A

+A

 
 
Siyasi Partiler yaklaşan mahalli seçimlerin kazananı olabilmek için farklı stratejiler geliştiriyor.  Ancak ne var ki; bu stratejileri riske sokacak hamlelerde yok değil… Öyle ki; mensubu olduğu partiye güvenmeyerek başka partileri kendi başarısına endeksli dizayn etme girişiminde olanlara yönelik iddialarda gündemde…
Kısacası seçmen bu kez de kazanma hırsı ile gözünü karartanların başka partilerin kaderini etkileyecek başarısını engelleyecek akıl almaz senaryoları ile karşı karşıya…
Her partinin Mersin’de de kendi kazanma stratejisini hazırladığı şu günlerde, kulaktan kulağa yayılan İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz’ın stratejisi ile ilgili iddia ise şaşkınlık yarattı.
 
KOCAMAZ KARŞISINDA ZAYIF RAKİP İSTİYOR
 Burhanettin Kocamaz'ın stratejisi olarak öne çıkan iddia ise, CHP seçmenini çileden çıkartacak cinsten. İYİ Parti ile seçimi alamayacağını düşünen Kocamaz, iddiaya göre zayıf gördüğü adaylarla CHP'nin seçime girmesi halinde seçimi ancak kazanacağını düşüncesi ile CHP'de dizayn çabasına girmiş. İYİ Parti’nin adayı Burhanettin Kocamaz zayıf adaylar olarak gördüğü isimlerin CHP’nin adayı olması halinde Mersin'de seçimi kazanacağı öngörüsünde bulunuyor.
 
ÜÇLÜ PAZARLIK
Kocamaz; CHP Mersin’de zayıf aday gösterirse kazanma şansının artacağı öngörüsü ile CHP Mersin örgütüne de bunu salık veriyor. İddiada adı geçen isimler CHP Genel Merkezi’nde kulis çalışması yapıyor. CHP Genel Merkez'de “Mersin’i ancak bizim adaylığımız ile kazanırız” algısı için yoğun bir çalışma yürütülüyor.
 
İTTİFAKI PARTİ ÜYELERİ VE PARTİ ÖRGÜTLERİ YAPMIYOR
Görüldüğü gibi, Mersin’de ittifakı parti üyeleri ve parti örgütleri yapmıyor. Mersin; bir pazarlık konusu haline dönüştürülmüş durumda. Bu şekilde türlü ayak oyunları seçmene dayatma ile gelenler nasıl seçim kazanır bilinmez. Bilinen bu ayak oyunları ile köklü ve tarihi misyona sahip CHP'yi kaybettirecek hamlelerle sinsi planlar peşinde olmaları.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Mehmet 4 Ocak 2019 22:42

Burhanettin seçimi alamazsa akp-mhp grubu alir.. maalesef yanlış hamleler yapıldı.. büyükşehirde burhanettin desteklenmeliydi.. akdeniz mezitli yenişehir tarsus silifkede chp desteklenmeliydi.

Cevapla
Kerem dere 17 Aralık 2018 17:01

CHP ayak oyunları yapark kocamazın kazanacağı şekilde aday çıkartır ise,sandığa gidiyoruz ama inadına hamit tunaya oy kullanıyoruz

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku