MERSİN’DE SEVGİ’YE CUMHUR İTTİFAKI ENGELİ

Mersin 10 Şubat 2021 14:16
Videoyu Aç MERSİN’DE SEVGİ’YE CUMHUR İTTİFAKI ENGELİ
A
a
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan katlı kavşağa, “Sevgi Kavşağı” adı verilmesi, meclis toplantısında Cumhur İttifakı üyelerinin oyları ile reddedildi. CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu gelişmeye tepki gösterdi.

 Yenişehir’de, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 87 günde tamamlanan katlı kavşağa “Sevgi Kavşağı” adı verilmesi için Mersin Büyükşehir Belediyesi 2021 Yılı Şubat Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. birleşiminde telif sunuldu. Teklif Cumhur İttifakı meclis üyelerinin ret oyları ile kabul edilmedi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer olaya, “Sevgi çok büyük bir kavram. Bunu anlamak lazım. Bugün meclisim adına utanç duydum. Böyle değerli bir kavramı mecliste huzurunuza getirdim ve siz reddettiniz, size teşekkür edemiyorum. Bunu Mersin halkının takdirine sunuyorum” diyerek tepki gösterdi.
 
“SEVGİYİ NAKIŞ NAKIŞ İŞLEYECEĞİZ”
 Yaşanan gelişmeye bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu’ndan geldi. Tahiroğlu, “Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 87 günde tamamlayıp hizmete açtığı katlı kavşağa ‘Sevgi’ adının verilmesi ‘İstemezük İttifakı’ tarafından reddedildi. Size inat sevgiyi kuracağız, size inat sevgimizi bu şehrin her bölgesine nakış nakış işleyeceğiz. Çünkü biz Mersin'i çok seviyoruz! Mersinli hemşehrilerimizin huzur ve barış ortamında yaşaması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR