Mersin

Mersin’de okullar tatil mi? Meteoroloji kırmızı alarm verdi!

Mersin Valiliği'nden yarın 'Okullar tatil' (7 Ocak 2020 Salı) açıklaması geldi mi?

Mersin’de okullar tatil mi? Meteoroloji kırmızı alarm verdi!

6 Ocak 2020 23:12
-A

+A

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Mersin için kırmızı alarm verildi. Sağanak yağışın öğle saatlerinden sonra etkisini artırması beklenen illerde öğrenci ve veliler okullar yarın 7 Ocak 2020 Salı için 'Okullar tatil' açıklaması yapmasını bekliyor! Peki tatil mi? sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, Mersin’de okullar tatil mi? İşte, merak edilen soruların cevabı…
 
Şiddetli sağanak yağışın öğle saatleri itibariyle etkisini artırması beklenen Mersin için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından şiddetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Kırmızı alarmın verildiği “Mersin’de okullar tatil mi?” sorusunun cevabı öğrenci ve veliler tarafından merakla araştırılıyor.
Yapılan son değerlendirmelere göre; Mersin‘de bu sabah saatlerinden itibaren görülecek olan kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Çarşamba (08.01.2020) günü sabah saatlerine kadar Mersin il geneli ile Adana'nın batısında şiddetli ve yer yer aşırı (100-200 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
MERSİN’DE OKULLAR TATİL Mİ?
 
Şiddetli yağışa karşı kırmızı alarmın verildiği illerin başında Mersin geliyor. Güne sağanak yağışlı havanın etkili olduğu ilde uyanan öğrenci ve veliler ise “Mersin’de bugün okullar tatil mi?” sorusunun cevabını araştırıyor. Ancak henüz Mersin Valiliği tarafından okulların tatil olmasıyla ilgili henüz resmi bir karar alınmadı. Dolayısıyla Mersin’de bugün okullar tatil değil.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Meral Bilir 7 Ocak 2020 06:45

Verilen hava raporuna göre okullar salı ve Çarşamba günü tatil edilmeli.Geceden beri yağışı takip ediyorum kesin zarar gören yerler vardır.Hayırlı yağmurlar olsun kimse zarar görmesin.Amin

Cevapla
Uğur konuk 7 Ocak 2020 06:17

Acil karar verilip, haberin mesai saati inden çok önce bildirilmesi gerekir...(öğrenciler yollara düşmeden)

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku