CHP

Mersin’de gözler CHP’ye çevrildi

Mersin’de AK Parti ile MHP anlaştı. AK Parti, Mersin’i MHP’ye bıraktı. İYİ Parti’nin Burhanettin Kocamaz’ı aday gösterdiği Mersin’de gözler CHP’ye çevrildi. Her kesimden oy alabilecek isim olarak Fikri Sağlar’ın adı konuşuluyor.

Mersin’de gözler CHP’ye çevrildi

14 Aralık 2018 09:05
-A

+A

Mersin Fikri Sağlar’ı istiyor
 
 
Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için süreç 1 Ocak’ta başlayacak. İttifak görüşmeleri de netleşmeye başladı. AK Parti ile MHP, yerel seçimde Cumhur İttifakı’nı sürdürüyor. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerde MHP, AK Parti’ye desteğini açıkladı. AK Parti’de Mersin’in de aralarında olduğu birkaç ilde aday çıkarmayacak. Bu illerden biri de Mersin. İttifakın Mersin’deki adayı Hamit Tuna.
 
SONUCU CHP’NİN ADAYI BELİRLEYECEK
İYİ Parti ile CHP de bazı illerde tek adayla seçime gidecek. Mersin’de ise, İYİ Parti adayını günler öncesinden açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iki MHP’li aday yarışacak. MHP’nin Büyükşehir’den aday gösterdiği Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz. Tüm partilerin kazanma olasılığının olduğu Mersin’de sonucu belirleyecek olan isim CHP’nin adayı olacak.
 
SAĞLAR İDDİALI!
Tabanın da baskısı ile CHP Genel Merkezi, Mersin’de CHP’li bir ismi aday göstereceğini açıkladı. En çok aday adayının olduğu kentlerin başında gelen Mersin’de CHP’nin seçimi kazanabilmek için her kesimden oy alabilecek bir aday göstermesi bekleniyor. Bu noktada öne çıkan isim ise Fikri Sağlar. Sağlar, daha önceki açıklamalarından herkesin oyunu alabileceği konusunda oldukça iddialı olduğunu ortaya koymuştu.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku