Mersin

Mersin’de Ak Partililer Lütfi Elvan’ı eleştirdi

Duayen Gazeteci Abdullah Ayan, yayınladığı yazı da Lütfi Elvan’ı eleştirdi.

Mersin’de Ak Partililer Lütfi Elvan’ı eleştirdi

15 Ağustos 2019 11:07
-A

+A

Ayan, yayınladığı yazıda: “Akp'nin Mersin lokomotifi Lütfi Elvan geçen hafta talipli çıkmadığı için ortada kalan Çeşmeli-Taşucu otoyolunu devlet imkanlarıyla bölüm bölüm yapacaklarını ilk bölüm Çeşmeli-Tömük arasını hemen ihale edeceklerini açıkladı.
 
Aynı Elvan bu hafta bayramlaşma sırasında Çeşmeli-Kızkalesi arasına talipli çıktığını bu bölümü ihaleye çıkaracaklarını müjdeledi. Bir hafta içinde böylesine çelişkili sözler..
 
Aslında son 4 yıldır Elvan' ın mersine anlattığı projeler,vaatlerle gerçekleri liste halinde yazma envanter çıkarma zamanıdır. İlk fırsatta bunu yapacağım.” ifadelerini kullandı.
 
“Reis Artık Gereğini Yapsın, Yapamazsa da Sonucuna Katlansın”
 
Bu yazının üzerine çoğu Ak Partili, Lütfi Elvan’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Eski Erdemli Belediye Başkanı Musa Mutlu’da Elvan’ı eleştiren isimlerden birisiydi. 
 
Mutlu, Elvan ile ilgili şunları söyledi:
 
“Mersin’de 10 Yıl daha kalsa hiçbirşey yapamaz. Bir elin parmağı kadar sayıda kankalarının işini takip eder. 2014 seçimlerinde de Çeşmeli’den hemen kazmayı vuruyoruz demişti. Erdemli -Karaman yolu, iki yıl içinde bitecek demişti. Uluslararası Çukurova havalimanını bu dönem bitiririz demişti. 6 Ay öncede müjde vermişti. Nisan’da Tarsus’a uçak inecek diye. Sorgun Barajı zaten kaldı. 
 
Yalakaları ve sesini çıkarmayan bürokrasiyi, Atasa atattırdığı il ve ilçe Başkanlarını Mersin kamuoyu ve Ak Partililer çok iyi biliyor ama hiçbirşey yapamıyor. Belediye seçimlerinde Mersin Ak Parti’ye verilseydi tüm adaylar istifa ettirdikleri İlçe Başkanları olacaktı.
 
 Mhp’ye verilince hepsi Büyükşehir meclis üyesi oldu. İlçe baskanları tekrar geri atandı. Bazıları Belediye Başkan yardımcısı oldu. Bazısı danışman, özel kalem müdürü oldu. Tamamen Ak Parti’ye çöreklenmiş bir menfaatçi rantçı grup. Hem partiyi kullanarak hep kendilerine hizmet ediyorlar hemde Ak Parti ve Reisi bitiriyorlar. Reiste gereğini yapsın artık. Yapmazsa da sonucuna katlansın ağabey ne yapalım biz dogruları söylemekle mukellefiz.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku