Özel Haber

Mersin Bunu Konuşuyor:

Çok Sayıda İstifalar Gelecek? Mersin’de eylül, ekimler bile ağustos ayından daha sıcak olacak gibi bu iklim değişikliğinden gelen bir sıcaklığa bağlı olabilir ama Mersin Siyasi kulisler bugünden iklim sıcaklığının önüne geçmiş durumda.

Mersin Bunu Konuşuyor:

30 Ağustos 2019 23:13
-A

+A

Çok Sayıda İstifalar Gelecek?
 
Mersin’de eylül, ekimler bile ağustos ayından daha sıcak olacak gibi bu iklim değişikliğinden gelen bir sıcaklığa bağlı olabilir ama Mersin Siyasi kulisler bugünden iklim sıcaklığının önüne geçmiş durumda. 
 
Ak Parti Mersin İl Teşkilatıyla ilgili bomba kulis bilgileri haber merkezimize bugünden geldiğine göre gerçekten eylül ayı nasıl olur kestiremiyoruz.
Mersin AK Parti'den istifa edenlerin olacağı ve Ali Babacan'ın ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partiye bir çok Ak Parti Mersin üyesinin katılacağı iddia ediliyor. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partisinin ismi belli değil ancak Mersin AK Parti'den bir çok isim partiye geçmek için istifa  edeceği ve bugünden ciddi kulis çalışmaları yaptığı konuşuluyor.
 
 
Mersin’de Davutoğlu ve Babacan’ın Ak Parti’den istifası sonrası parti içindeki hareketlilik gözle görülür bir şekilde arttığı da görülüyor. Mersin İl başkanına tepkili olan eski milletvekili, aday adayı, eski il ve ilçe başkanları ve mevcut yönetimin içinde mevcut il başkanı Cesim Ercik’in çalışmalarını beğenmeyen mevcut il yöneticileri istifa ederek yeni partiye geçmesi bekletiliyor. Bu kulisler Mersin siyasetinde artık yüksek sesle konuşuluyor.
 
 
Mersin AK Parti'den istifa edip Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın partisine katılmak isteyenlerin içinde mevcut il yöneticilerinin de olma ihtimalinin konuşulması düşündürücü ve kabul edilmeyebileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sevdalıları bu dedikodulara isyan ediyorlar.
 
 
Mersin AK Parti’de kopma süreci 9 Eylül ile birlikte başlayacak gibi. Bu yönde parti içinde de nabız yoklama hareketliliği başladı. İddiaya göre, mevcut Başkan Cesim Ercik görevden alırsa Ahmet Davutoğlu ile hareket edeceği de başka bir kulis bilgisi olarak sıcaklığını koruyor. Yeni dönemde görevden alırsa Ahmet Davutoğlu ile hareket edeceği konuşulan Ercik’in böyle bir karar verip vermeyeceği merak edilirken, parti içinde bazı çevrelerce Ercik’in bu kulis dedikodulara açıklık getirmemesinin doğru olmadığı da ifade ediliyor. 
 
Yaşanan bu yöndeki gelişmenin ardından partide Ercik’in görevden alınması durumunda il yönetiminden yada kendine yakın olan bir ismi de mevcut koltuğuna oturtacağı gelen kulis bilgileri arasında. İddiaya göre, Cesim Ercik yeni dönemde o koltukta kalacak mı gidecek mi sorusunun dışında konuşulan ‘Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partiye geçer’ dedikodularına  vereceği cevap da merak ediliyor.
Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : Mersin Bunu Konuşuyor: ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku