Ak Parti

Mersin AK PARTİ milletvekili Ahmet Tevfik Uzun İstiklal Marşı Mesajı Yayınladı

AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik UZUN, ''Ünlü Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı'mız, vatan sevgisine, millet sevgisine, imana dayanan sağlam bir tefekkürle bize rehberlik edip, yolumuzu aydınlatıyor'' dedi.

Mersin AK PARTİ milletvekili Ahmet Tevfik Uzun İstiklal Marşı Mesajı Yayınladı

12 Mart 2015 17:29
-A

+A

AK Parti Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamasında, 'Millî ve manevî değerleri coşkunlukla işleyen edebî eserler, o milleti manen kuvvetli kılar.

Savaş sırasında cephedeki askere cesaret ve kuvvet, geride kalana sabır ve metanet verecek şiirlere, hikâyelere, destanlara, türkülere ihtiyaç vardır. Böyle buhranlı devrelerde, milletin şairlerden, yazarlardan beklediği manevî destek budur'' dedi. Mehmet Akif ERSOY'un, İstiklal Marşı şairi olduğu kadar, aynı zamanda büyük bir mütefekkir, büyük bir münevver olduğunu, Mehmet Akif'in, bir cihan imparatorluğunun parçalanmasına, çöküşüne; Kurtuluş Savaşına ve Cumhuriyet’in kuruluşuna tanıklık ettiğini, Osmanlı halklarının tek tek savrulmasını, kopmasını bizzat o coğrafyaları gezerek müşahede ettiğini ifade eden Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, ''O, yaşanan acıyı yüreğinde hissetti ve o acıyı, sızıyı eserleriyle kağıda döktü. O, konuşmadı, yaşadı, yaşadıktan sonra ifade etti.

İstiklal Marşı Ulusumuzun bağımsızlığını, bayrak sevgisini, vatanın bölünmezliğini, çağdaşlık tutkusunu yansıtan özel bir marştır. Vatan Şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın"
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, değerli vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyor, barış dolu günler diliyorum.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku