Mersin Ak Parti İl Başkanı Kim Olacak?

Ak Parti 11 Kasım 2019 12:14
Videoyu Aç Mersin Ak Parti İl Başkanı Kim Olacak?
A
a

Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in yerine Ak Parti Yenişehir İlçe Başkanı görevini 2.5 yıl yapan Bekir Topçu’un adı geçiyor.

Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in yerine Ak Parti Yenişehir İlçe Başkanı görevini 2.5 yıl yapan Bekir Topçu’un adı geçiyor. Topçu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Belediye Başkan Adaylığı başvurusunu yapmış bir siyasetçidir. Topçu, İlçe Başkanlığı'ndan istifa ederek Yenişehir Belediye Başkanı Adayı olmuştu.

Aldığı oy oranı ortada iken bugünlerde İl Başkanı Cesim Ercik’in yerine il başkanlığında adı konuşuluyor. Bugün tüm Türkiye gündemi gibi Mersin gündemini Erkan Kandemir’in bizzat kendisi açıkladığı ‘AK Parti teşkilatlarında görev değişimi!’ demeci Mersin kulis dengelerini de değiştirdi.

İşte bugün AK Parti'den parti teşkilatında değişimle ilgili son dakika haberi ile ilgili açıklama. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongre süreci öncesinde partide görev değişiklikleri olabileceğini söyledi. AK Parti'den teşkilatlarda görev değişikleri ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, kongre süreci öncesinde partide görev değişiklikleri olabileceğini söyledi. NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Kandemir ayrıca "Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak. Bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar" diye konuştu. 'Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak' Kongrenin kendileri için "muhasebe" dönemi olduğunu söyleyen Kandemir, şunları kaydetti: "Bu kongre diğerlerinden farklı. Seçimlerin bize söyledikleri var. Yeni bir tazelenme ihtiyacı var. Önümüzdeki günlerde görev değişiklikleri olacak. Bir kısım istifalar olacak.Bazı arkadaşlarımız bulundukları görevlerden istifa edip başka görevler alacaklar. Bu büyük ailede kuşkusuz görev değişiklikleri olacak. Yeni ekip ve arkadaşları göreceğiz AK Parti vitrininde." 'Başka neden aranmaması gerekir' Kandemir, gerçekleşecek istifaların da "yenilenme" süreci kapsamında değerlendirilmesi ve altında başka neden aranmaması gerektiğinin altını çizdi. AK Parti kadrolarındaki kadın sayısının da artacağını belirten Erkan Kandemir, büyük kongrenin de planlandığı gibi 2021 yılında yapılacağını kaydetti.

Kongre süreci 26 Nisan 2020’ye kadar 970 ilçe kongresinin tamamlanması öngörülüyor. 1 Haziran 2020’de başlayacak il kongrelerinin ise 27 Eylül 2020’ye kadar tamamlanması planlanıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR