MEMUR SEN AÇLIK-YOKSULLUK SINIRINI AÇIKLADI GELECEK PARTİLİ ATSAN: “GİDİŞAT İÇ AÇICI DEĞİL”

Gelecek Partisi 7 Şubat 2021 21:37
Videoyu Aç MEMUR SEN AÇLIK-YOKSULLUK SINIRINI AÇIKLADI GELECEK PARTİLİ ATSAN: “GİDİŞAT İÇ AÇICI DEĞİL”
A
a
Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Atsan, açıklanan açlık ve yoksulluk sınırı ile ilgili konuştu.
Memur-Sen’in her ay düzenli olarak yaptığı ’Açlık-yoksulluk’ araştırmasının ocak ayı sonuçları açıklandı. Ocak ayında Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 639,7 TL, yoksulluk sınırı ise 7 bin 576,1 TL olarak tespit edildi. Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Atsan da açıklanan açlık ve yoksulluk sınırı ile ilgili konuştu.
“AÇLIĞIN SINIRINDAYIZ, YOKSUL OLMAYAN İSE NEREDEYSE YOK”
Başkan Atsan, “Ekonomik gidişat hiç iç açıcı değil. Her şeyin üstüne bir de pandemi eklenince durum işin içinden daha da çıkılamaz hale geldi. Esnaf kepenk kapattı, çalışanlar, aileleri zor durumda. Doğal gaz, elektrik, yiyecek-içecek fiyatlarında da gözle görülür artışlar yaşandı. Hal böyleyken memura, emekliye, asgari ücretliye yapılan zam ne yazık ki geçim derdini aşmaya yetmiyor. Açıklanan rakam ortada. Açlık sınırının kenarındayız. Yoksul olmayan ise neredeyse yok. Kısacası vatandaşlar hem aç hem yoksul.” dedi.
“ÖNCE ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ”
Krizden çıkışın reçetesinin kendilerinde olduğunu ifade eden Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Atsan, “Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve Geleceğin kadrolarıyla birlikte bu karanlıktan çıkacağız. Hem tecrübe hem de öngörümüzle hep beraber bu sancılı süreçten kurtulacağız. Halden anlayarak, kimseyi ötekileştirmeden, önce adaleti sağlayarak ekonominin rayına oturması için gereken adımları tek tek atacağız” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR