CHP

MART’IN SONU BAHAR, VAHAP SEÇER İLE MERSİN’İN ÇARESİ VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Pakize Esen, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in belediye başkanlıklarında ve meclis üyeliklerinde kadınlara verdiği desteğin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Esen, Mart’ın sonu bahar, Vahap Seçer ile Mersin’in çaresi var” dedi.

MART’IN SONU BAHAR, VAHAP SEÇER İLE MERSİN’İN ÇARESİ VAR

11 Ocak 2019 11:01
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Pakize Esen, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in Mersin’e gelişinde; büyük bir coşkuyla karşılandığına işaret ederek, “Biliyoruz ki biz güçlüyüz. Kararlıyız. Çok güçlü bir adayımız var. Cumhuriyet Halk Partisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni Vahap Seçer ile yeniden kazanacak” dedi.
 
BİZİ HEYECANLANDIRDI VE UMUT VERDİ
Vahap Seçer’in konuşmasında özellikle kadınlara ve gençlere yaptığı vurguyu anımsatan Başkan Esen, “Meclis üyeliklerinde kadın kontenjanını kendi kontenjanından kullanacak olması, tüm halkın önünde de bunu kararlılıkla dile getirmesi çok güzeldi. Bir kadın aday için hem milletvekili seçiminde hem de belediye başkanlığı seçiminde Mersin Kadın Kolları olarak çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızı destekleyen ve reel anlamda destekleyecek bir belediye başkan adayının destek sunacak olması bizi heyecanlandırdı ve umut verdi. Bu anlamda çok mutluyuz ve inançlıyız” diye konuştu.
 
MERSİN’İN ÇARESİ VAR
Mersin’de 7 kadın aday adayının olduğunu ifade eden Başkan Esen, verdikleri mücadelenin sonucunu seçilmiş kadınları görmek istediklerini ifade etti. Başkan Esen, meclis üyeliklerinde seçilebilir yerlerde kadınların değerlendirilmesini, belediye başkanlıklarında da kadın belediye başkanı görmek istediklerini belirterek, “Temsiliyete dönüştüğü zaman kadın mücadelesinin sonuçlarını görmüş olacağız. Biz de üzerimize düşeni yapacağız. Biz inanıyoruz ve çok kararlıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeniden ayağa kalktığı, tüm ilçelerde ve Büyükşehir’i kazanarak Mersin’i yeniden CHP’nin kalesi olarak göreceğimiz bir seçim olacak. Büyük bir coşku ile çalışmalarımızı başlattık. Mart’ın sonu bahar, Vahap Seçer ile Mersin’in çaresi var” ifadelerini kullandı.
 
HEPSİ KAĞIT ÜZERİNDE
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, meydanlara çıktığı ilk konuşmasında; kadınları mücadelesine dikkat çekerek, şunları söylemişti:
“Kadınlarımıza sahip çıkmak istiyorum. Eli öpülesi kadınlar benim başımın tacıdır. Onları önemsiyorum. Gençlerimiz var. Geleceğimizin teminatı gençlere sahip çıkacağız. Onlara iş sağlayacağız, çağdaş birer insan olmalarını sağlayacağız. Bizde cinsiyet kotası var. Biz zannettik ki kara alma mekanizmalarına kadınlar gelecek, milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi kadınlar çoğalacak. Hepsi kağıt üzerinde. Bu seçimlerde hiç olmazsa  seçilecek yerden bir kadın belediye başkanı olması lazım. Milletvekili sayımızın artması lazım. Söz veriyorum; ben belediye başkanı olursam Mersin’de CHP’nin milletvekili sayısı 6-7 olacak ve bunun yarısı da kadın olacak.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku