Mithat Fahlioğulları

ÇETE/ MAFYA/TEHDİT/MERSİN

Bir gün aradan sonra yine karşınızdayım. Kamu hizmeti yapan, halkın sesi kulağı olan Gazeteci ve Basına Ülkemizde süren tehdit, baskılar artarak devam ederken Mersinde kendini bu şehrin sahibi sanan zavallılar da insanlarımızı, kamu görevlilerini, Basını ölümle tehdit ediyorlar, halka saldırıyorlar, polislere saldırıyorlar, sahilleri, mahalleleri, mersini işgal edip terör...

21 Mayıs 2016 10:06
A
a
Bir gün aradan sonra yine karşınızdayım. Kamu hizmeti yapan, halkın sesi kulağı olan Gazeteci ve Basına Ülkemizde süren tehdit, baskılar artarak devam ederken Mersinde kendini bu şehrin sahibi sanan zavallılar da insanlarımızı, kamu görevlilerini, Basını ölümle tehdit ediyorlar, halka saldırıyorlar, polislere saldırıyorlar, sahilleri, mahalleleri, mersini işgal edip terör estiriyorlar.
 
Mersinde yaşanan olumsuzlukları yazdığımda, Mafya yine iş başında dediğimde kendi üstüne alınan kişiler tarafından defalarca tehdit edildim. Yakınları veya adamları tarafından da tehdit edilmeye devam edildi. Bu nedenle de 19 Mayıs günü yazımı yazmayarak, basını tehdit eden çeteleri protesto etmek adına sizlerden bir gün uzak kaldım. Doğruları yazmaya, yolsuzluk yapanları, hırsızlık yapanları, baskı ve tehdit altında yaşayanların sorunlarını gündeme getireceğimi, Ülkeme, Mersine ve halkıma sonuna kadar sahip çıkacağıma bundan kesinlikle taviz vermeyeceğimi bir kez daha haykırmak istiyorum. Kimsenin adamı olmadım, kimseye uşaklık yapmadım, hiç bir kimsenin de tehditlerine de boyun eğmediğim gibi de bundan sonrada yazılarıma, Televizyon programlarıma devam edeceğim. MERSİNİ HİÇ BİR ÇETEYE, MAFYAYA TESLİM ETMEYECEĞİZ. ETTİRMEYECEĞİZ.
 
Mersinimizde yaşanan sorunları kimseyi hedef almadan, tüm çıplaklığıyla sizlerle paylaştım. Görevli ve yetkili makamları göreve davet ettim. Eleştirdim, uyardım ve yeri geldiğinde de önerilerimi sundum. Belediyeleri uyardım, Emniyet Müdürlüğünü, Valiliği, Halkımızı uyardım, düşüncelerimi yazdım. Bugüne kadar tanışma ve sohbet etme imkanımız olmamasına rağmen yazdığım yazıları yakından takip edip sorunların araştırılması isteyen sorunları çözmeye çalışan başta Mersin Emniyet Müdürü , Mersin Valisi ve diğer yetkililere  teşekkür etmek  istiyorum. Bakın neler yazdım, kimler rahatsız oldu.
 
Trafik sorununu defalarca yazdım, dolmuş ve otobüsleri yazdım, kaldırımlara park eden özel araçları yazdım, trafik polislerini yazdım, uyardım. Bu uyarıları ciddiye alıp çözme mücadelesinde geldiğimiz bu günde olumlu gelişmeler olduğunu görmek başta ben olmak üzere halkımız tarafından da olumlu karşılandığını görmek sevindirmiştir. Duraklarda yolcu indirmek, bindirmek cadde ve kavşaklarda uygunsuz park etmek çok ciddi olarak düzelmeye başlamıştır. Trafik Şube Müdürlüğü , Emniyet ilçe müdürleri yazdıklarımla görüşlerimi almışlar, yaptıklarını anlatmışlar. Bu duyarlılıklarından dolayıda yine sayfamdan teşekkürlerimi iletmiştim.
 
Mersin Valiliğine köse yazımda açık ve acil mektup yazdım. Mersinde, ilçelerde ve mahallelerde yaşanan olumsuzlukları yazdım, uyardım, düşüncelerimi sesli düşündüm. Sayın Valimizle yazdıklarımdan dolayı en ufak bir baskı görmediğim gibi yazdıklarımın araştırılması ve ivedilikle sorunların giderilmesi için yetkililerine talimatlar verdiğini yazılı talimatlar gönderdiğini görmek Mersinin huzuru için görevlerinin takipçisi olmak beni ve halkımızı da mutlu ve huzurlu etmiştir.
 
Belediyelerimizin eksik veya yanlış hizmetlerini de yazdım, uyardım, plan ve projelerde sundum. Dikkate alınanlar oldu, farklı düşünceler içerisinde olduk ama saygısızlık ve tehditlere maruz kalmadık.
 
Ne zaman Mafya veya çeteler iş başında diye bir yazı yazdığımda tehdit ve baskılara maruz kaldım. Sözde İş adamı kılığında, sözde birilerin yakınları kılığında tarafıma tehditler savurmaya beni ölümle tehdit eden mafya bozuntularıyla karşılaştım. Bu konuları da yargıya taşıdım. Bundan sonrası Devletin görevi. Ben gazeteci değilim, Ben köse yazısı yazıyorum. 1978 yılından bu yana bir çok gazetede , dergide yazdım, 15 yıla yakın bir süredir de Televizyonlarda Program sundum. Bu güne kadar kalemimi kimseye karşı silah olarak ta kullanmadım, kimsenin askeri olmadım. Gördüğüm, araştırdığım tüm gerçekleri yazdım. Hiç bir baskıya da boyun eğmedim. 
 
Sahillerin yağmalandığını yazdığımda, Uyuşturucu mafyasını yazdığımda, Yol kesen insanları tehdit eden , iş yerleri basan seyir halinde yolcu otobüslerin şoförlerini tehdit eden camlarını kıran, yazılar yazdığımda, Otobüs ve dolmuşlara takılan KAMERALAR hakkında yazdığım yazılardan dolayı tehditler aldım. Otogarla ilgili yazdığım yazılardan dolayı tehdit aldım. 
 
Nedenle bu yazdığım her yazıdan kendi adını, şirketini yazmadığım halde hep aynı kişiden ve yakınlarından ölümle tehdit edildim. Edilmeye de devam ediliyorum. Bakın ve iyice düşünün yazdığım bu yazıya bu kişi neden tepki gösterir. 
 
1) "Mafya Mersinde Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan araçların önleri kesiliyor, şoförler tehdit ediliyor. Bugün de hareket halinde bir otobüsün önü kesilerek camları kırılmıştır. Emniyet Müdürlüğü Valilik önlemleri ne zaman alacak. Cinayetlerin olmasını mı bekliyoruz." 
 
2) "Dolmuş ve otobüslere takılan KAMERALAR RENGARENK. HER KOOPERATİF AYRI KAFA AYRI ÜCRET. ŞOFÖRLER ODASI, ESNAF ODALARININ GÖREVLERİ NE? ÜYELERİNİ KORUMAK MI? YOKSA ÜYELER YOLUNACAK KAZ'MI? YARIN Kİ GAZETENİZ MERSİN İMECE GAZETESİNDE ... TÜM MERSİN DE GAZETE BAYİLERİNDE"
 
3)KOOPERATİFLERDE SOYGUN,,,,,,
Araçlara konulan kamera 900 TL,den 2000 TL çıkaran, Yolcu taşıma işini yapan dolmuşları otopark parası olarak günlük en az 48 TL 5 sefer yapanlardan 60 TL alan Kooperatif Başkan ve yöneticileri. Merak ediyor musunuz? Her ay 150 Bin TL cebine indirenler kimler Merak ediyor musunuz? İlçelerde Başkan ve kardeşi, Mersin Merkezde '. Başkan yöneticiler kimler merak edenler var mı? Kaç tl vergi ödüyorlar. Çok yakında Halkın gazetesi Mersin İMECE Gazetesinde. Bizi takip etmeyi unutmayın. İşlerine geldiği zaman MHP,li, sıkıştıklarında AKP,li Yürü ya kulum yürü kim tutar seni.....Kooperatiflerde soygunu nasıl durdurabilirsiniz? Hepsi İMECE Gazetesinde.
 
4) Otogar sorunu ve sorumlular başlıklı yazılarımdan,
 
5) İş yeri basıp çalışanları tehdit eden camları kıran çetelerden  bahsettiğim de hep aynı kişi ve yakınlarından tehdit aldım. NEDEN hep aynı kişiler? 
 
6) "MERSİN PARSEL PARSEL İŞGAL EDİLMEKTE....
Suriyeli Göçmenlerinin güç gösterisi, baskı ve tehditler ilimizde kendisini göstermekte yetkililer uyumaya devam ediyor. Mersin Valisinin konutunun da bulunduğu Kültür Mahallesi bile işgal edilmiş durumda. ÇETELER buralarda haraç almadan, kadın ve uyuşturucu satmaya kadar her işi yapmaya başlamış durumdalar.
UYUŞTURUCU MAFYASI MEZİTLİDE CİRİT ATIYOR YA DEVLET
Mersinimizin Mezitli İlçesi Atatürk Mahallesinde neler oluyor, Polisler dayak yiyor, vatandaşlar dövülüyor, tehdit ediliyor bıçaklanıyor. Devlet ne yapıyor. 
 
Evet özellikle ilk 5 yazımla ilgili polisten önce açıklama yapan nedenleri kendi sayfasında yazan ve bu yazılardan dolayı beni tehdit eden kişi Halit ŞİMŞEK,e sormak istiyorum. SEN NEDEN RAHATSIZ OLUYORSUN. Bu yazılarım seni neden rahatsız etmektedir. Ve ne hakla beni ölümle tehdit ediyorsun. Yoksa bu yazdıklarımın sorumlusu sen misin, Bütün bu olayları sen m i yaptırdın.
 
Yazıhaneler basanların neden bastıklarını kamuoyuna anlatmak sana mı düştü. Sen devlet misin?, sen polis misin?, sen avukat mısın? Daha saldırganlar olay yerinden ayrılmadan "yemek parası ödemediği için saldırmışlardır". diye facebook sayfanda yazılar yazıyorsun. Savunma yapıyorsun.
 
Yolcu otobüslerin önleri kesiliyor, şoförler tehdit ediliyor, araçların camları kırılıyor, yolcuların hayatları tehlikeye atılıyor, bu çeteler daha olay yerinden ayrılmadan "Bir kadın yolcuyu çocuklarıyla yolda  indirmişler o nedenle saldırmışlardır" diye açıklama yapıyorsun beni kendi telefonundan 2 defa arayarak ölümle tehdit ediyorsun. NEDEN? Bu kadar bilgileri anında nasıl tespit ediyorsun. Neden seni bu yazılarım rahatsız etmiştir? Bu olayı da mı sen yaptırdın.
 
Otobüs ve dolmuş araçlarına takılan kameralar ve otopark ücretleri konusunda yazdığım yazı seni ve yakınlarını, adamlarını neden rahatsız etmiştir. 1 Mayıs 2016 günü 0549.....3363 nolu telefonla aranarak tehdit ediliyorum. Sizi bu haber neden rahatsız ediyor. Yakınlarınız bu konuda haber yaparsan gereğini yaparız diye tehdit savurabiliyor. Neden bu yazım sizi ve yakınlarınızı rahatsız ediyor?. 
 
Erdemli'ye, Silifke'ye ve Adana'ya çalışan dolmuş ve otobüsler 2015 yılına kadar Otogara girip oradan yola çıkarken Belediye,ye giriş çıkış parası ödenmekte iken neden son bir yıldır o firmalar otogara girmiyor. Şehir içinde özel garajlara girmek zorunda bırakılmıştır.Örnek Sizinde Başkan yardımcısı olduğunuz 120 yakın araç filosu ile olan kooperatif araçlarının aylık yaklaşık 150 milyar kira bedeli Belediye yerine hangi kişinin cebine gidiyor. otogar yerine Petrol istasyonlarda yolcu indiren halkın canını malını tehlikeye atan firmalara kızarken sizin de 2. Başkan olarak görev yaptığınız araçlarında otogar yerine özel garajlardan kalkmasını ne kadar doğru buluyorsun?
 
Otogar ihalesini 6 dönüm içerisinde 81 iş yerinin ihalesini değerinden çok fazla bir parayla almanız için kafanıza silah mı dayan mı sayın Halit ŞİMŞEK, Para senin istediğim parayla da ihaleyi almış olabilirsin bu beni ilgilendirmiyor, Ama Belediyenin ve Mersin halkının malı olan otogarı yıllık 20 Milyon+KDV ile kiraladığın 2015 yılına ait kirasını ödemediğini yazdığımdan dolayı neden rahatsız oldun. Bu gün itibariyle dahi ödedin mi? Hayır Bunu yazdığımdan dolayı niye rahatsız oluyorsun. Yalan haber mi?
Otogara otobüs ve araçların giriş çıkışları, ve 81 iş yerinin dışında kalan 174 dönüm alan ihale edilmemiş olmasına rağmen tarafınızdan işgal edildiğini televizyonlardan altını çize çize açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamazın tarafınızdan   "İŞGAL" edilmesini yazmamız neden sizi rahatsız etmiştir?. Neden? Yalan mı?
 
Sayın Halit Şimşek Mersin sahipsiz değildir. Mersinde, Halk var, devlet var, yargı var. Hiç bir kimse kendisini yargının, devletin yerine koymasın. Hiç bir kimse ve kişiler iş yerlerini basma, tehdit, baskı, dövmek, öldürmek gibi bir yetkisi olamaz. Benim yemek paramı vermedi al yanına 3 dört hişi git o yeri bas, tehdit et, Araçların camını kır, gazetecileri tehdit et. Burası dağ başı değil. Mersin,de Ülkemizde muz devleti hiç değil. Bunu unutma. Benim yazdıklarımın tamamı hiç kimseyi hedef almadan araştırdığım yazdığım gerçeklerdir. Dün yazdım. Bugün yazdım yarında yazacağım. sana da tavsiyem bu yanlışlıklardan dön. Haklı olduğun konularda hakkını yargıda ara, devletine, polisine ve hakimlerine güven. Polis olma , Hakim ve savcı olma.
 
Benden de bu günlük bu kadar. Yanlışlıkları, yolsuzlukları, çeteleri, mafyayı yazmaya ve doğruları hayatımın son dakikasına yazmaya devam edeceğim. 54 Yıldır yaşadığım Bu güzelim Şehrime katkılarımı sonuna kadar savunacağım. "bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur." Kamuoyuna saygılarımla.


 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR