Mersin

Lülü’den hakkında çeşitli iddialarda bulunanlara yanıt geldi HEM SİYASETEN HEM DE AHLAKEN ETİK DEĞİLDİR

İYİ Partili Akgün Lülü, İYİ Parti rozetini takmasının ardından hakkında çeşitli iddialarda bulunanların bugüne kadar sustuğuna işaret ederek, “Başka bir siyasi partinin çatısı altında mücadeleme devam edeceğimi açıkladıktan sonra ortaya koyduğunuz iddia; şahsımın değil; sizin karakterinizin, siyaset anlayışınızın ve ahlaki değerlerinizin ölçüsüdür” dedi.

Lülü’den hakkında çeşitli iddialarda bulunanlara yanıt geldi  HEM SİYASETEN HEM DE AHLAKEN ETİK DEĞİLDİR

21 Aralık 2018 10:52
-A

+A


MESKİSPOR 2. Başkanı ve Murat Group Gümrükleme Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Lülü, hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.
MHP’den istifa ettikten sonra İYİ Parti’ye üye olmasının ardından yapılan saldırıların hem siyaseten hem de ahlaki olarak etik olmadığına vurgu yapan Lülü, hayatı boyunca ülkücü hareket içinde mücadele ettiğini ifade ederek, “Bütün hayatım vatan, millet, bayrak ve milliyetçi hareket için mücadele ile geçti. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Sayın Başbuğ'a olan sadakatimi ve ülkücü fikir ve düşüncelerimi saklı tuttuğumu belirterek istifa ettiğimi açıkladım. Siyasette yol ayrılıkları, fikir ayrılıkları doğal ve olağandır.
Ancak istifa etmemin ardından birileri karalama politikalarına başladı. İstifa ettikten sonra yapılan bu tür karalamalar hem siyaseten hem de ahlaken etik değildir.  Yıllarca aynı çatı altında mücadele verirken, şahsıma yönelik iddiaları ortaya koymayan, şahsıma, mücadeleme dair duygu ve düşüncelerini içinde saklayanların, istifa ettikten sonra bunları dillendirmeye başlanması hem insani değerler hem de siyasi anlayış açısından ciddiye alınabilecek bir durum değildir. 
Bütün söylediğiniz iddialar doğru ise, neden bugüne kadar açıklamadınız? Başka bir siyasi partinin çatısı altında mücadeleme devam edeceğimi açıkladıktan sonra ortaya koyduğunuz iddia şahsımın değil; sizin karakterinizin, siyaset anlayışınızın ve ahlaki değerlerinizin ölçüsüdür. 
Mesele memleket meselesidir. Bu tür polemiklere yanıt vermeden; vatan, millet, bayrak ve milliyetçi hareket mücadelemi sürdüreceğim.
Bu açıklamada hakkımda mesnetsiz iddialar ortaya atanlara değil, Mersin kamuoyunadır” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku