LÜLÜ, “TÜM LİGLERE EŞİT YAKLAŞILMALIDIR”

Gündem 20 Nisan 2021 18:18
Videoyu Aç LÜLÜ, “TÜM LİGLERE EŞİT YAKLAŞILMALIDIR”
A
a
Mersinspor FK Başkanı Akgün Lülü, Mayıs ayı sonuna ertelenen BAL Ligi ile ilgili yaptığı açıklamasında, Bu karardan acilen dönülmesi gerektiğini belirterek, “pandemi sadece amatör lige mi var?” sorusunu yöneltti.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 17 Nisan’da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) sağlık şartları uygun olduğu takdirde Mayıs ayının son haftası başlatılması yönünde karar aldı.
Konuya ilişkin açıklama yapan Mersinspor FK Başkanı Akgün Lülü, "Biz bu ülkenin evlatlarıyız. TFF  bizim sesimizi duymasada biz Türkiye Futbol Federasyonuna spor insanları olarak saygımızı göstermeye devam edeceğiz. Elbette ki bize değer verecek olan vicdanlı ve hakkaniyetli birileri bizi görecek ve duyacaktır.” dedi.
Lülü şöyle konuştu:
“ Sağlık boyutu başta olmak üzere; sosyal, psikolojik ve ekonomik etkileri tarihe geçecek ve belki de düzeni değiştirecek bir dönemde; toplum düzeyinde pozitif etki yaratacak, arkamızda bizleri destekleyen milyonlarca insanımızı mutlu edecek bir kararın alınması gerektiğini düşünmekteyiz. TFF yönetim kurulunun almış olduğu vicdanları sızlatan, eşitlikten ve hakkaniyetten uzak bu karardan acilen dönmesini ve uğradığımız mağduriyeti ortadan kaldırmasını beklemekteyiz. Kendi mutluluklarınızı başkalarının umutları ve mağduriyetleri üzerine inşa etmeyin. Lütfen camialarımızı dikkate alın ve bizleri görmezlikten gelmeyin.
Zor bir süreçten geçildiğinin farkındayız. Ancak alınan karar eşitliğe aykırı bir durumdur. Diğer liglerin oynatılmasına rağmen Bal ligi için alınan bu kararı doğru bulmuyoruz. Sonuç itibari ile pandemi sadece Bölgesel Amatör Lig için yok. Alınan karar oyuncular için de bu kurumlar içinde vicdanı sızlatan bir karardır. Alınan karardan bir an evvel dönülmesi gerekmektedir ve artık ayrımcılık yapılmamalıdır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR