Mersin

KUAFÖR SUZAN, KANSER HASTALARINA KENDİLERİNİ DEĞERLİ HİSSETTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Kuaför Suzan'ın sahibi Mustafa İçpınar, Mersin'in İlk ve Tek İnternet Televizyonu Mersin TV'ye konuk oldu.

KUAFÖR SUZAN, KANSER HASTALARINA KENDİLERİNİ DEĞERLİ HİSSETTİRMEYE DEVAM EDİYOR

6 Kasım 2018 12:24
-A

+A

Haber: Buse Yegül

İçpınar; büyük bir samimiyet ile soruları yanıtladı. İlk olarak Kuaför Suzan'ı tanıtan İçpınar:
 
"1986'dan  Mersin'de faaliyete geçen salonumuzda anneden almış olduğumuz bir meslek vardı ve bunun devamını getirdik. Tüm Türkiye geneline artık saç ulaştırmaya başladık. Normal bir kuaför hizmetinin dışında, artık Peruka dediğimiz, saça ihtiyacı olan insanlar için bambaşka bir formattayız.
 
Kadına dair bakım işlemlerinin tamamı ve aynı zamanda; özel gün organizasyonlarında gelin saçlarınız, dış çekimde kullanılacak olan gelin başlarınız, ayrıca salon içinde ombre, kaynak gibi işlemler yapılıyor. Ek olarak şu an peruk ve kaynak dediğimiz sistemler. Bunlar kendi başına yapılabildiği gibi kuaför aracılığıyla yapılan sistemleri de var. Ama tabiki de kadının en büyük aksesuarı saçlarıdır. Ve bir kadını mutlu etmek en başta  bu yoldan geçiyor." dedi.
 
"HEP, EN GÜZEL SAÇLARI MÜŞTERİLERİMİZE ULAŞTIRMAYA ÇALIŞTIK"
 
Peruk denildiği zaman akla gelen ilk isim Kuaför Suzan oluyor. İçpınar, insanlar ile aralarındaki güveni nasıl sağladıklarını şu şekilde anlattı:
 
"Yılların vermiş olduğu bir tecrübe vardı. Anneden almış olduğumuz bazı fikirler, bazı tüyolar vardı. 'Burada hep öncelikle müşterini memnun etmek için uğraş, geri kalan hiçbirşeyi dert etme' derdi annemiz. O yüzden öncelikle müşterilerimizi memnun etmeye ve hep en güzel saçları onlara ulaştırmaya çalıştık. Bunu yaparkende çok uçuk fiyatlarla değil de, herkesin ulaşabileceği seviyede olmak istedik. 
 
Son dönemlerde medya da anılmaya başlandı ama biz medya da çıkmadan da bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almaya başladık. Bu projelerle alakalı olumlu dönüşler ve güven vardı. Bizim amacımız burada sadece bir iş icra etmek değil, topluma da bir faydamız olsun istemiştik. Bununda şu anda meyvelerini topluyoruz." 
 
"PERUKLAR KENDİ ÜRETİMİMİZ"
 
Peruklarının iki çeşitten oluştuğunu ve tüm perukların kendi üretimleri olduğunu kaydeden İçpınar;
 
"Peruklar iki çeşitten oluşuyor. Birinci peruklar aslında gerçek olmayan saçlar. Gerçek olmayan dediğimiz; aslında gerçek saçın dokusunda, fön çekilebilir saçlardır. Bir de, gerçek olan saçlarımız var. Bu perukların en büyük özelliği, aslında en dikkat edilmesi gereken yeri; tepe kısımlarıdır. Taktığınız zaman doğal durması ve güzel görünmesi gerekiyor. Bunların üretimini yurtdışındaki fabrikalarımızda yaptırıyoruz. Bunların model ve renk seçenekleri oldukça fazla.
 
Gerçek saçlar ise; tül peruk dediğimiz görünmeyen, ünlülerin kullandığı ve boya, maşa istediğiniz herşeyi yapabildiğiniz peruklardır. Bunu burada Mersin içerisinde atölyelerimizde ustalarımız yapıyor. Ama fiber saçlarımızın tamamı yurtdışından ithal olarak geliyor." dedi.
 
"BİZE İHTİYACI OLAN HİÇKİMSEYİ GERİ ÇEVİRMEDİK"
 
Ücretsiz peruk gönderimi ile kanser hastalarının kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan ve bunu yıllardır yapan İçpınar, bu sosyal sorumluluk projesinin çıkış hikayesini şu şekilde anlattı:
 
"Bundan yıllar önce iş yerine bir dostumuz geldi. Geldiğinde canı çok sıkkında göğüs kanseri olmuş, kemoterapi almaya başlamış ve saçları dökülüyordu. İlkokula giden bir erkek çocuğu var. Her sabah çocuğu okula annesi götürüyor. Bir gün çocuk annesine; 'bugün beni okula babam götürebilir mi?' diye soruyor. Dostumuz ise; tabii cevabını veriyor. Bu günlerce devam edince oğluna soruyor; 'neden okula seni benim götürmemi değil de, babanın götürmesini istiyorsun?' ve o anda çocuk diyor ki; 'anne saçların çok kötü saçların yok, arkadaşlarım kötü şeyler söylüyor ve ben rahatsız oluyorum' çocuk bu ibarede bulununca bayan çıkıp bize geliyor. Bunu yapmak bizim için o kadar kolay ki. Anında bir perukla, dışarıdan kimse bunun peruk olduğunu anlamayacak, hem toplum içinde maalesef biz yapmasak bile bu konularda çok duyarsız ve ters bakış açılı kişiler var. Bunlara yardımcı olma konusuna ilk orada başladık.
 
Ben peruk mu takacağım diyerek buna karşı olan herkesin tabusunu yıkmak istedik. Bu olaydan sonra kanser hastalarımızdan hiçbir ücret talep etmeden peruk dağıtımına başladık. Genelde kanser hastalarımıza uzun değil de kısa peruklar gönderiyoruz. Çünkü kısa peruklar daha uzun ömürlü oluyorlar. Bize ihtiyacı olan kimseyi hiçbir zaman geri çevirmedik."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Fulya akkoç 8 Kasım 2018 01:04

Bende kanser hastasıyım

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku