Köse, "Uğur Mumcu’ yu susturmak isteyenler canına kıymıştır"

CHP 23 Ocak 2021 15:18
Videoyu Aç Köse, "Uğur Mumcu’ yu susturmak isteyenler canına kıymıştır"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, 24 Ocak 1993 yılında arabasına konulan bombanın patlaması sonucunda yaşamını yitiren Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun 28. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.
Köse mesajında, "Aydın kimliği ve başarılı meslek hayatıyla gazeteci olmasının ötesinde ömrünü Türkiye’nin çağdaşlaşma ve gelişme mücadelesine adayan ve kendisini “Kalpaksız Kuvayı Milliye” neferi olarak nitelendiren Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, yazıları ve eserleriyle kalemin kılıçtan keskin olduğunu ortaya koymuştur" dedi.
Uğur Mumcunun insanlara fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmalarını öğütlediğini söyleyen Köse, "Mumcu araştıran, sorgulayan ve korkusuzca mesleğini icra eden bir gazeteciydi. Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri takip ediyor, araştırıyor ve irdeliyordu. Günümüzde küresel aktörlerin güç yarışına girdikleri Ortadoğu’da yaşanan gelişmeleri çeyrek yüz yılı aşkın bir süre önce görmüş ve bunları korkmadan yazıya dökmüştü. Ne yazık ki Uğur Mumcu’yu susturmak isteyen hainler, kalleşçe düzenledikleri bombalı suikast ile canına kıydılar. Hiç şüphesiz bu suikastın arkasındaki karanlık güçler Uğur Mumcu’nun temsil ettiği Kuvayı Milliye ruhunu hedef almışlardı. Ancak şu da bilinmelidir ki, bu topraklarda Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen, Kuvayı Milliye ilke ve anlayışını benimsemiş, Cumhuriyet sevdalıları var olduğu sürece hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu düşüncelerle özgürlük, barış ve demokrasinin yılmaz savunucusu, Türk basının onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 28. yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR