KÖSE: “HİÇ KİMSE HUKUK KURALLARININ DIŞINDA BİR ADRES ARAMASIN”

CHP 18 Kasım 2020 16:35
Videoyu Aç KÖSE: “HİÇ KİMSE HUKUK KURALLARININ DIŞINDA BİR ADRES ARAMASIN”
A
a
 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, suç örgütü liderinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine, “Hiç kimse hukuk kurallarının dışında bir adres aramasın, adı suç örgütü ile anılan kişilerden medet ummasın” diyerek tepki gösterdi.
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile arasında geçen diyalogların ardından suç örgütü lideri olarak bilinen Alaattin Çakıcı tarafından yazılan bir mektupla tehdit edildi. Konuyla ilgili CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Köse açıklamasında:
“TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİ VE YERALTI SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE ÖDÜN VERMEKSİZİN SÜRDÜRÜLECEKTİR”
“Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşundan bu yana, demokrasi ve adalet anlayışıyla yürüyüşünü sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi, bugün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, mücadelesine devam etmektedir.  Sn. Genel Başkanımıza, adı suç örgütleri ile anılan bir şahsın, mektup aracılığıyla savurduğu kelimelerin ve tehditlerin hiçbir caydırıcılığı yoktur. Hiç kimse hukuk kurallarının dışında bir adres aramasın, adı suç örgütü ile anılan kişilerden medet ummasın. Genel Başkanımızı tehdit etmek kimsenin hakkı da değildir, haddi de değildir. Cumhuriyet Savcıları derhal gereğini yerine getirmelidir.  ‘2. Yüzyıla çağrı beyannamesi 2. Madde 3. Fıkra; toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir.’ Cumhuriyet Halk Partisi olarak anlayışımız ve düşüncemiz budur. Sn. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir. Mafya düzenini bitireceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR