Mersin

Kooperatif başkanlarından Yelkovan’a tam destek

Mersin’deki kooperatif başkanları Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan’a destek vereceklerini açıkladı. Yelkovan da her mahallenin sorunlarını bildiğini belirterek, sorunları vatandaşa danışarak çözeceklerini söyledi.

Kooperatif başkanlarından Yelkovan’a tam destek

8 Şubat 2019 12:47
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylığını kısa bir süre önce açıkladığı Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan, çalışmalarını hızla sürdürürken, destek de çığ gibi büyüyor. Sabit Yelkovan, buluştuğu minibüsçü esnafından da tam destek aldı. 
Mersin Minibüsçüler Odası’nda gerçekleşen toplantıya oda başkanı ve Pozcu Koop Başkanı Aziz Biricik, Çay Çilek Koop Başkanı Mikail Oruç, Osmaniye Koop Başkanı Ülkü Soylu, Yeni Mahalle Koop Başkanı Selçuk Kılıç, Cumhuriyet Koop Başkanı Ayhan Topçu, Elvanlı Koop Başkanı Selahattin Akdoğan, Kurdali Koop Başkanı Abdulbaki Erdoğan, Çevreyolu Koop Başkanı Zafer Çekmez, Akbelen Koop Başkanı Mehmet Kartal katıldı. 
Daha güzel bir Akdeniz için yola çıktıklarını dile getiren Yelkovan, destek veren başkanlara teşekkür etti.
 
DERDİMİZ ORTAK 
Minibüsçü esnafının kent ulaşımına katkısına işaret eden Biricik, esnafın sorunlarını anlattı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin esnafın yönetimden kaynaklı sorunları çözeceğine olan inancını dile getiren Biricik, “Bu kentte bizler yaşıyoruz. Bu kent bizim kentimiz. Biz her zaman bayrağımıza, kentimize saygı duyduk” dedi. Biricik, Sabit Yelkovan’ın her zaman yanlarında olduğunu belirterek, “Kazanması adına elimizden geleni yapacağız. Esnaf olarak bunu değerlendireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara gelmesi halinde esnafımızın sorunlarını çözeceğine inanıyoruz. Biz bu kentin ekonomisine katkı sunuyoruz. Beklentimiz de büyük. Derdimiz ortak” ifadelerini kullandı. Biricik, esnaf olarak Yelkovan’a inandıklarını dile getirerek, sonuna kadar yanında olacaklarının sözünü verdi. 
 
BÜTÜN SORUNLARI SİZLERE DE DANIŞARAK ÇÖZECEĞİZ
Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Sabit Yelkovan ise, “Dertlerinizi biliyorum. Hem Mersin’in hem Akdeniz’in sadece esnaf değil vatandaş olarak da dertlerini biliyoruz. 31 Mart’da Cumhuriyet Halk Partisi olarak Büyükşehri ve ilçeleri kazanacağız. Bütün sorunları sizlere de danışarak çözeceğiz” dedi.
 
ESNAF SÖZ SAHİBİ OLACAK
Mersin’de sanayi sitesi sorununun çözülmesi için çok büyük bir proje hazırladıklarını belirten Yelkovan, 30 bin esnafın istihdam edileceği sanayi sitesinin konut alanına dönüştürüldüğünü anlattı. Sanayi sitesi için yer arayışında olduklarından bahseden Yelkovan, küçük sanayi sitelerinin şehir dışında olamayacağına işaret etti. Yelkovan, esnafın söz sahibi olamamasının sorunun çözülmemesinde de etken olduğuna dikkat çekti. 
 
BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ! 
Mersin’in girişindeki görüntü kirliliğine işaret eden Yelkovan, “Görevimin bilincindeyim bu sorunları çözmek için aday oldum ve seçildiğimde ilçemize zararı olan her şeyi yeniden yapılandıracağım. Hem sorunlar çözülecek hem de Mersin’e bir ahenk gelecek. Mahallelerin sorunlarını biliyorum. Akdeniz bölgesi terk edilmiş ve sorunlara yönelik çalışmalar yapılmamış. Biz geldiğimizde fayda sağlamaya yönelik işler yapılacak. Sorunlar çözülürken halkla iç içe hareket edilecek,birlikte güçleneceğiz! Daima vatandaşın da fikri alınacak ve birlik duygusu hakim olacak. Vatandaşlarımız dar gelirli. Bu sorunu çözmek için de projelerimiz var. İnsanlarımızın sorununu yaşadığı yerde çözeceğiz. Akdeniz güzelleşecek.” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku