KONYA İYİ PARTİ İL BAŞKANI TOZOĞLU, OKULLARIN AÇILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İYi Parti 9 Ağustos 2020 17:26
Videoyu Aç KONYA İYİ PARTİ İL BAŞKANI TOZOĞLU, OKULLARIN AÇILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
A
a

KONYA İYİ PARTİ İL BAŞKANI TOZOĞLU, OKULLARIN AÇILMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

- BAŞKAN TOZOĞLU, “ 31 AĞUSTOS’TA OKULLARI AÇMAK, EVLATLARIMIZI RİSKE ATMAKTIR”
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 31 Ağustos’ta okulları açmasının yanlış olduğunu dile getiren İYİ Parti Konya İl Başkanı Tozoğlu, “evlatlarımızı bile bile riske atmaktır” dedi.
 T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, aldığı karar neticesinde 31 Ağustos tarihinde ilk ve orta dereceli okulların ülke genelinde açılmasına karar verdi. Karar, birçok tartışmayı da beraberinde getirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, konuyla ilgili pek çok şikayet aldıklarını belirtti. Ayrıca Tozoğlu, konuyla ilgili çok fazla şikayet aldıklarını dile getirerek, vatandaşların çocuklarını okula göndermek istemediğine vurgu yaptı. 
 Okulların 31 Ağustos tarihinde açılması halinde vatandaşların çocuklarını okullara göndermeyeceğini dile getiren Başkan Tozoğlu, “Millî Eğitim Bakanlığı okulların 31 Ağustos tarihinde eğitime başlayacağını ilan etmiş durumdadır. Ancak şehrimiz de dahil olmak üzere birçok ilde COVİD 19 etkisini artırmaktadır. Öyle ki vaka sayıları ve yoğunluğu pandeminin ilk günlerinden bile daha fazla hale gelmiştir. Şartların bu kadar ağırlaştığı bir ortamda 31 Ağustos tarihinde ülke genelinde okulları açmakta ısrar etmek gözbebeğimiz evlatlarımızı bile bile riske atmaktır. Bu çerçevede Millî Eğitim Bakanlığı gereğinde il bazlı bir değerlendirme yapmalı ve vaka sayısının hiç olmadığı veya az olduğu illerde eğitim öğretimi başlatmalı ancak Konya gibi vaka sayısının çok olduğu illerde okullar 31 Ağustos tarihinde açılmamalıdır” dedi.
 Her bireyin kendini denetlemesi gerektiğine ve devlet eliyle alınan tedbirlere hariyen uyması gerektiğine dikkat çeken Başkan Tozoğlu, “Bu konuyla ilgili tarafımıza çok sayıda talep gelmekte ve öğrenci velileri okullar açılsa bile çocuklarını 31 Ağustos tarihinde okula göndermeyeceklerini beyan etmektedir. Eğitim ve öğretim faaliyeti devletin en önemli görevlerindendir. Eğitim ve öğretimin aksaması sağlıklı değildir. Ancak pandemi hali olağanüstü bir haldir. Bu süreç sağlıklı şekilde tamamlanmalıdır. Süreçte devlete düşen görevden daha önemlisi insanlarımıza düşmektedir. Devletin her bir bireyin başına denetleyici bir kişi koymasını bekleyemeyiz. Eğer kalıcı bir normalleşme istiyorsak eski alışkanlıklarımızı bir süre terk etmek zorundayız. Tatil bölgelerinden gelen görüntüler, şehir merkezlerinden, toplu ulaşım araçlarından görüntüler endişe vericidir. Bu nedenle devlet tedbirleri etkili şekilde almalı ancak daha da önemlisi insanlarımız tedbirlere harfiyen uymalıdır. Aksi halde sürecin bedeli ülkemize ağır olur” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR