MHP

Kocamaz’a destek çığ gibi…

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, verdiği emeklere karşın istediği sonucu alamadığını dile getirerek, aday olup olmamayı ciddi ciddi düşündüğünü belirtse de Mersinli bir dönem daha onu başkan olarak görmek istiyor.

Kocamaz’a destek çığ gibi…

11 Eylül 2018 11:05
-A

+A

 
 
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “veda” gibi bir açıklama yaptı. “Çektiğimiz emeklerin verdiğimiz mücadelelerin maalesef istediğimiz sonucu vermemesinden de çok rahatsızım. Onun için yeniden aday olup olmamayı ciddi ciddi düşünüyorum bu konuda kafam çok karışık” şeklindeki açıklaması kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Kocamaz’ın bir dönem daha Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütmesini isteyenler, “Her zaman yanınızdayız” mesajı verdi.
 
BÜYÜKŞEHİR’i MHP’YE KAZANDIRDI
Mersin’in en büyük ilçelerinden biri olan Tarsus’ta 4 dönem Belediye Başkanlığı yapan Burhanettin Kocamaz, CHP’nin geleneksel olarak her seçim döneminde birinci parti olduğu Mersin’i MHP’ye kazandırdı.
Kocamaz, yerel yöneticilik vizyonunun Tarsus ilçesinden ibaret olmadığını ve bütünşehir olarak oldukça büyük bir bölgeye mevcut başkandan daha etkin bir şekilde hizmet götürebileceğini kanıtladı. Hem seçim kampanyası döneminde hem de görevde bulunduğu sürede içerisinde önemli konularda Mersinlilerden yana tavrını çok net ortaya koydu. Akkuyu Nükleer Santrali, balık çiftliklerinin kurulması konusunda olumsuz görüşünü çok net açıkladı. Mersin için büyük önem taşıyan ve kamuoyunun yakından takip ettiği Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın bulunduğu alanın Mersinlilerin nefes alacağı bir alana dönüştürülmesi için kendisine verilmesini istedi.
Mersin’in en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununun çözümü için kısa vadede hayata geçebilecek en önemli adım battı çıktı idi. Kocamaz da bu yönde projeler geliştirdi ve hedefine ilk aşamada 6 tane bat-çık projesini koydu. Bunların 3’ünü kısa sürede hayata geçirdi. Battı çıktı kavşaklarının bulunduğu alanlara alt ve üst geçitler yaparak modern bir kent görüntüsü ortaya koydu. Engellileri de düşünerek asansörler yaptırdı.
 
GÖNÜL VERENLER YENİDEN ADAY OLMASINI İSTİYOR
Bütün bu daha saymadığımız pek çok hizmete karşın yerel seçimler yaklaşırken, Kocamaz da mutsuz olduğunu dile getirdi. Ailesini, sağlığını ihmal ederek çalıştığını dile getiren Kocamaz, "Bir belde belediyesindeki yetkilerin dahi Büyükşehir Belediyesinde olmamasından dolayı çok rahatsızım. Çektiğimiz emeklerin verdiğimiz mücadelelerden istediğimiz sonucu maalesef alamıyoruz. Onun için yeniden aday olup olmamayı ciddi ciddi düşünüyorum" dedi. Bu açıklamaya karşın, kendine Kocamaz’a gönül verenler onun yeniden aday olmasını istiyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
ali yılmaz 20 Eylül 2018 10:23

bu gün genel merkezimizin vermiş oldugu karar neyse saygı duyarak çalışmalarımıza hız verelim ülkücü hareket kişilere endeksli degildir. her ülkücü bir bayrak ve liderdir,

Cevapla
ali yılmaz 20 Eylül 2018 10:05

kolayı hemen zoru zamanla yoluna koyarız diyenler neden korkuyorlar

Cevapla
ali yılmaz 20 Eylül 2018 10:03

hep ben hep ben sen olmayınca MHP yokmu olacak keser döner sap döner her ülkücü bir bayrak ve liderdir unutmayın hizmet genişler ve başarı ile devam eder ne mutlu türküm diyene

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku