Kızılboğa: “Yasımız parti propagandasına malzeme olmamalı”

İYi Parti 17 Şubat 2021 16:59
Videoyu Aç Kızılboğa: “Yasımız parti propagandasına malzeme olmamalı”
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, partisinin Rize il kongresinde Gara şehidi Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler’le telefonla görüşmesini değerlendirdi.
“ACIMIZIN MAHREMİYETİNE SAYGISIZLIK”
Erdoğan’ın şehit annesiyle görüşmeden bir süre önce espiri yapmasına da değinen Kızılboğa: “Yasımız, parti propagandasına malzeme olmamalı, bu tüm milli değerlerimizi inciten temaslardır” dedi. Kızılboğa şunları ekledi:
 “Telefon bağlantısı öncesinde Eskişehir'deki kongre salonunda şehidin annesini bağlayacaklarını dile getirirken esprili ve içinde bulunulan duruma uygun olmayan bir beden diliyle seslendi. Üstelik şehidimizin annesinin yaptığı görüşmenin kongreden bağlantı olduğundan haberi de yoktu. Annenin açıklamaları yüreğimizi dağlarken o konuşmanın bir parti propagandasına dönüşmesi yakışı kalmadı. Telefonun diğer ucunda oğlundan uzak beş yılın çok zor geçtiğini anlatan annenin duygularının parti kongresinde sergilenmesi bizim kültürümüze, acının mahremiyetini saygısızlıktır.”
Kızılboğa şöyle devam etti:
“Pandemi döneminde dükkanlar kapalıyken, vatandaşlar evlerindeyken Ak Parti kongreleri halk sağlığını tehdit ederken, milli değerlerimizi de zedeliyor. Önceki yıllarda da şehidimizin cenazesine alini vurarak konuşan Cumhurbaşkanı bu kez şehit annesiyle bu duyguları malzeme yaptı. “
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR