KIZILBOĞA: -“BÖLGENİN GELECEĞİ TÜRK ULUSUNUN ETKİSİ ALTINDA ŞEKİLLENECEKTİR”

İYİ Parti 17 Kasım 2020 15:08
Videoyu Aç KIZILBOĞA: -“BÖLGENİN GELECEĞİ TÜRK ULUSUNUN ETKİSİ ALTINDA ŞEKİLLENECEKTİR”
A
a
Azerbaycan’ın Ermenistan işgalindeki toprakları kurtarmasının ardından bölgeye Türk Askerinin gitmesi ile ilgili destek açıklaması yapan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Azerbaycan, 30 yıllık işgale kahramanca bir mücadele ile son vermiş ve Kafkasya’da yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır. Bundan sonra bölgenin geleceği Türk ulusunun etkisi altında şekillenecektir” dedi.

Azerbaycan, Ermenistan’a karşı başlattığı operasyonla zafere ulaştı. Ermenistan’ın yenilgiyi kabul etmesinin ardından bölgede güvenliğin tesis edilmesi için Rus ve Türk askerler gözlemci olarak bölgede yer alacak. 17 Kasım Azerbaycan Milli Direniş gününde Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Türk Askeri’nin Azerbaycan’da görev yapmasına ilişkin tezkere oylanacak. Tezkerenin meclisten geçmesi beklenirken konuyla ilgili İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa yazılı bir açıklama yaparak, Türk askerinin bölgede güvenliği en iyi şekilde sağlayacağını dile getirerek, Azerbaycan’ın 17 Kasım Milli Direniş gününü kutladı.

“TÜRK ASKERİ AZERBAYCAN TÜRKÜNÜN ZAFERİNİ GÜVENCE ALTINA ALACAKTIR”
Bölgenin yeniden şekilleneceğine değinen ve Azerbaycan Milli Direniş Gününü kutlayan Başkan Kızılboğa, “Azerbaycan, 30 yıllık işgale kahramanca bir mücadele ile son vermiş ve Kafkasya’da yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır. Bundan sonra bölgenin geleceği Türk ulusunun etkisi altında şekillenecektir. İşgalden kurtarılan topraklarda kurulacak gözlemler noktalarında da görev alacak Mehmetçik, görevini en iyi şekilde yerine getirecek ve Azerbaycanlı Türklerin kanla kazandığı zaferi güvence altına alacaktır. Bu büyük zaferin neşesi ve coşkusu, yüzyıllar sonra torunlarımız tarafında da kutlanmaya devam edecektir. 17 Kasım Azerbaycan Milli Direniş gününün yıl dönümünde, Türk askerinin Azerbaycan topraklarında görev alacak olmasını gururla karşılıyor ve tüm Azerbaycan’ın Milli Direniş gününü kutluyorum. Ülkesinin geleceği için Karabağ’da canını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR