İYi Parti

Kızılaliler’de, Başkan Türe Rüzgarı

Anamur Belediye Başkanı, İYİ Parti Anamur Belediye Başkanı Adayı Mehmet Türe, Kızılaliler’de miting havasında mahalle toplantısı gerçekleştirdi.

Kızılaliler’de, Başkan Türe Rüzgarı

8 Mart 2019 09:57
-A

+A

Toplantı alanına meşaleler ve tezahüratlarla giriş yapan Başkan Mehmet Türe’ye mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Mahalle Toplantısında Başkan Türe'ye İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut ve teşkilatı, İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri ve adayları eşlik etti.

Toplantı öncesi Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin, Regaip Kandili dolayısıyla kur’anı kerim tilaveti okudu ve Kızılalilerli Şehidimiz Ahmet Tor’un ruhuna dualar edildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılaliler Mahallesinde gerçekleştirdiği hizmetler anlatıldı. Programda söz alan Kızılaliler Mahalle Muhtarı Mehmet Sarı, Başkan Türe’ye ve Başkan Kocamaz’a teşekkür etti.

Toplantının devamında konuşma gerçekleştiren İYİ Parti İlçe Başkanı Erdal Bulut, Aziz Milletimizin ve Tüm İslam Aleminin Regaip kandilini kutladı. 10 yıldır belediye başkanlığı yapan Mehmet Türe’nin birleştiriciliği ve Anamur’da yapmış olduğu ve yapacak olduğu hizmetleri anlatmak için burada olduklarını söyleyen Erdal bulut, “İYİ Parti olarak adayımız ve ekibimiz ile huzurlarınıza geldik, ben bu mübarek gecede bizi burada ağırladığınız için tüm mahalle sakinleri ve muhtarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Türe, İkramları Mahalle Sakinlerine Dağıttı
Başkan Mehmet Türe, 20 tane genci sahneye alarak geriye dön komutu verdi ve mahalle muhtarının kendileri için masalara koyduğu ikramları alarak vatandaşlara dağıttı. Mahalle Muhtarı Mehmet Sarı’ya ikramlar dolayısıyla teşekkür eden Başkan Türe; “Her şey vatandaşımız için, her şey köylülerimiz için, biz sizin için burdayız”.dedi. Başkan Türe bu hareketinden sonra tezahürat ve alkış yağmuruna tutuldu.

Başkan Mehmet Türe, İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerini Tanıttı
İki Dönem Anamur’da Belediye Başkanlığı yapan ve Anamur’da yaptığı hizmetlerle yediden yetmişe vatandaşların kalbinde taht kuran İYİ Parti Anamur Belediye Başkanı Adayı Mehmet Türe, Kontenjan Üye Ali Rıza Kibrit, Ayhan Yıldız, Kerim Küçükalıç’ı ve üyeler Ahmet Türkay, Süleyman Çevik, Güliz Evin Nar, Hasan Ali Sarıca, Sezai Şimşek, Ayşe Tahtabaş, Selime Gökçen Güneş Oğuz, Selahattin Oral, Ali Bal, Sami Sarıtaş, Hidayet Kovancı, Yusuf Demir, Adnan Özaltun, Binnaz Karagöz Hanbay, Şerife Kölgeli, Orhan Tanrıverdi, Selahattin Kaya, Şaziye Nazlı, Ahmet Dimlioğlu, Sakine Deniz Kayhan, Afide Pürbudak ve Ali Baz’ı tek tek tanıttı.

"Başkan Türe, Projelerini Anlattı. "
Anamur’da gerçekleştirdiği projeler ve hizmetlerin videosu eşliğinde sunum gerçekleştiren Başkan Türe, devam eden ve gerçekleştireceği projeler ve hizmetler hakkında mahalle sakinlerine brifing verdi.

"İçme Suyunu Müjdeledi"
50’ye yakın projelerini anlatan Başkan Mehmet Türe; Kışın kaynaktan gelen su, yazın beş kuyudan takviye ettiğimiz suyla Anamur’da su sorunu yok, geçen sene kuraklıktan dolayı 4-5 gün tuz tadı geldi, tedbirini aldık. Ama Anamur halkı daha kaliteli su içmeye hakkı var hazırladığımız 35 km içme suyu projesi ihaleye çıkmak üzere çıktığı zaman 6 ay sonra çeşmelerimizden akacak.

"Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ayfer Yılmaz"
”Burhanettin Kocamaz’ın, 20 yıldır, Tarsus’ta, 5 yıldır Mersin Büyükşehirde, Belediye Başkanlığı yaparak her yere hizmet götürdüğünü söyleyen Başkan Mehmet Türe; “Kocaman Başkan, seçimi açık ara alacakken içerden ve dışardan tuzak kuruldu. Türkiye’nin demokrasi ayıbı, mersinlilerin hakkı yendi, emeğe ve alın tere haksızlık yapıldı. İYİ Partiden aday yapmadılar, ‘Demokrat Partiden aday olayım Mersine hizmet etmeye devam edeyim.’ dedi müsaade etmediler. Sandılar ki Kocamaz Başkan saf dışı olacak amacımıza ulaşacağız, gitti Eski Ekonomi Bakanımız Ayfer Yılmaz hanıma adaylık teklif etti, ‘Mersin’de hayallerim bitmedi, o hayalleri birlikte hayata geçirelim.’ dedi ve Ayfer Yılmaz Demokrat Parti, İYİ Parti Çatı Adaylığı resmi olarak bizlere sunuldu.

"Benim İttifakım Halkla"
10 yıldır siyaset ayrımı yapmadım yaptırmadığını, hizmetleri siyasi görüşlere göre yapmadığını ifade eden Başkan Türe; “Kapımı da yüreğimi de sizlere açtım. İttifak öyle fermanla olmuyor, yerelde ittifak, halkın gönlünden geçen adayda birleşiyor. Benim ittifakım halkımızla, benim ittifakım, Kızılaliler’in esnafıyla, çiftçisiyle, genciyle, yaşlısıyla” dedi.

Toplantı sonrası mahalle sakinleri Başkan Mehmet Türe ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku