KIRILMAZ'DAN TÜİK'E HODRİ MEYDAN!

CHP 3 Aralık 2021 13:13
Videoyu Aç KIRILMAZ'DAN TÜİK'E HODRİ MEYDAN!
A
a
CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜİK binasından içeri alınmamasının ardından çok sert açıklamalarda bulundu. 


CHP'li Kırılmaz, TÜİK'den randevu alamayıp, bunun üzerine TÜİK binasının önünde konuşma yapan Kılıçdaroğlu ve TÜİK ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kırılmaz, TÜİK'de dahil tüm devlet kurumlarının siyasileştiğini belirterek bu tür olayların bir tek Türkiye gibi bir ülkede yaşanabileceğini ifade etti. 

"Halk ekmek bulamıyor, TÜİK her şey yolunda diyor"

Kırılmaz açıklamasında; TÜİK verileri ortada. İnsanlar açlıktan kırılıyorken Türkiye'nin büyüdüğünü, Avrupa ile yarıştığını, her şeyin güzel gittiğini söylüyor. Bunu da istatistik verilerle yapıyor. Bu verileri nereden alıyorlar, kime çalışıyorlar bu zaten ortada. İşsizlik aldı başını gidiyor, halk ekmek bulamıyor ama TÜİK her şey yolunda imajı veriyor. Burada bir tutarsızlık var, yalan beyan var. Bunlar halkı hiç mi görmüyor, görmezden mi geliyor? O verilerle ancak düşünemeyen beyinleri kandırabilirsiniz.  Ülkenin hali ortada. Bunun içinde Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu bilgi almak için TÜİK'e gitmek istedi. Randevu vermediler. Neden çünkü korktular" dedi. 


"Bu halk bunu unutmaz"

Açıklamasına devam eden Kırılmaz; "Bir genel başkana randevu vermemek ne demek. Bir kurum bu kadar siyasallaşabilir mi? Her yer ele geçirilmiş gibi. Bilgi almaya, bir şeyin doğruluğunu sormaya dahi çekinir olduk.  Bu yapılan affedilecek bir durum. Hiçbir ülkede bu tür saygısızlıklar, yalanlar, şeffafsızlalar yaşanmaz. Bu bir suç, bu durum yargılanmalı. Madem güveniyorsunuz kendinize, açıklayın her istatistiği. Biz neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama bu halk bunu da unutmaz" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR