Kırılmaz’dan Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı

Mersin 20 Kasım 2019 16:36
Videoyu Aç Kırılmaz’dan Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Gençlik Kolları Başkan Adayı İzzet Kırılmaz, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kırılmaz, “Dünya Çocuk Hakları Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından  çocuk haklarına dair sözleşmenin  20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilmesi ile ilan edilen, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de kutlanan çok anlamlı bir gündür. Çocuk hakları, dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu; eğitim, sağlık, yaşama, barınma, fiziksel ve psikolojik sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini tanımlayan bir kavramdır. 
 
Çocuklarımızın, aklın ve bilimin ışığında, donanımlı, bilgili, üreten, yeteneklerinin farkında olan birer birey olarak yetiştirilmesi geleceğimizin en büyük güvencesi olacaktır. Çocuklarımızın topluma kazandırılması, ülkeye ve insanlığa yararlı yarının büyükleri olması aileler, toplum ve devlet olarak hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.
 
Kırılmaz, “Aile büyükleri olarak, çocuklarımızın talep ve düşüncelerini önemseyerek, küçük yaşlardan itibaren kendileri ile ilgi kararlarda fikirlerini almak, çocuklarımıza öz güven sağlayacak, büyürken ayakları yere daha sağlam basacaktır. 
 
Ayrıca çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük desteklerden birisi de sevgidir. Sevgiyle büyüyen çocuklar, dünyaya sevgiyle bakacak, çevresine sevgi verecek ve doğal olarak sevgiyle karşılık bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü kutluyor, bütün çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR