Ak Parti

Kılıççıoğlu, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın”

AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Sabahattin Kılıççıoğlu, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın.” Ama Mehmet Akif Ersoy'lar hep olsun” dedi. AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Sabahattin Kılıççıoğlu 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kılıççıoğlu, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın”

12 Mart 2015 13:29
-A

+A


AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Sabahattin Kılıççıoğlu, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın.” Ama Mehmet Akif Ersoylar hep olsun” dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Sabahattin Kılıççıoğlu 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kılıççıoğlu mesajında İstiklal Marşı’nın o günlerin heyecanıyla yazıldığını ve İstiklal Marşı’nı anlamak için onun hangi şartlarda yazıldığının bilinmesi ve bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Mesajında özellikle gençlere seslenen Kılıççıoğlu, “Sevgili gençler, İstiklal Marşı’nı sevmek, ülkemizi sevmektir, İstiklal Marşı’nı coşkuyla söylemek, ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığımıza sahip çıkmak ise, onurumuza sahip çıkmaktır. İstiklal Marşı ve bayrak törenlerinde bizlerin göstereceği ciddiyet ve coşkunun derecesi bize bırakılan yüce mirasa ne denli sahip çıktığımızın göstergesi olduğundan; Bayrak törenlerine karşı her zamankinden daha duyarlı olmak bağımsızlık sevdası ile bu toprağı düşmüş şehitlerimize karşı boynumuzun borcu olmalıdır. Ancak o zaman İstiklal Marşımızın yazarı üstat Mehmet Akif Ersoy’un “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” duası gerçekleşecektir.” dedi.

Kılıççıoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “Bu düşüncelerle, hem bu yüce destanı yazan ustayı, hem de yazdıran Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, sayısız kahramanları rahmetle anarken, son sözü yine üstadın dizelerine bırakıyorum: “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın. Ama Mehmet Akif Ersoy'lar hep var olsun.”dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku