Siyaset

KENT YOKSULLARI İSTANBUL’UN KADERİNİ BELİRLEDİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul’da seçim sürecinin tamamlandığını söyledi. Tekin, İstanbul’da seçimin kaderini kent yoksullarının belirlediğini ifade etti.

KENT YOKSULLARI İSTANBUL’UN KADERİNİ BELİRLEDİ

18 Nisan 2019 19:17
-A

+A

 
 
 
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, mazbatası 17 gün sonra verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçildiği seçim sonuçlarını ve sonrasında yaşanan süreci Akdeniz Medya’ya değerlendirdi.
Seçimde kazanılan sonucu “hak edilmiş bir zafer” olarak niteleyen Tekin, “Bütün orantısız seçim sürecine rağmen İstanbul halkı tercihini çok doğru bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Ekrem İmamoğlu lehine kullanmıştır. İstanbul’u bilen bir ziyaretçi olarak; kent yoksulları İstanbul’un kaderini belirledi. Tıpkı 94 yılında kent yoksullarını umudunu Erdoğan’a bağlayıp onu belediye başkanı yaptıysa; aynı seçmen tercihini değiştirerek Sayın İmamoğlu’nu tercih ettiler. Çünkü özellikle İstanbul’un çeperlerinde kentsel dönüşümlerden kaynaklı çok ciddi sorunlar yaşandı. Bu sorunların tamamını iktidar mensupları kulak ardı etti. 31 Mart günü insanlar tercihlerini kullanarak Sayın İmamoğlu’nu tercih ettiler. Sayın İmamoğlu’na başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
YÜKSEK SEÇİM KURULU NOKTAYI KOYMUŞTUR
İstanbul’da birikmiş çok sorun olduğunu ifade eden Tekin, “Alt yapı, üst yapı, ulaşım sorunu, şeffaflaşma gibi çok sorun var. Bu sorunların hepsinin üstesinden gelecektir arkadaşlarım. İtirazlar, tartışmalar var. Ama şunu net söyleyebilirim ki bu süreç bitmiştir. 31 Mart akşamı İstanbul halkı kararını vermiştir. Sabah da Yüksek Seçim Kurulu noktayı koymuştur. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığı tescillenmiştir. Görevinin başına geçmiştir. Bundan sonra İstanbul halkının beklentilerine cevap verecek çalışmalar içinde olacaktır” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku