Karaoğlan 95 yaşında

Mersin 28 Mayıs 2020 20:53
Videoyu Aç Karaoğlan 95 yaşında
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, Eski Başbakan Bülent Ecevit’in 95. doğum günü dolayısıyla mesaj yayınladı.


Mesajına "Karaoğlan" lakabı ile anılan eski Başbakan Ecevitin eşine ithaf ettiği dizleri ile başlayan Tuncer şunları söyledi:
"Birlikte öğrendik seninle/Avcumuzda yüreği çarpan kuşa sevgiyi/El ele duyduk kumsalda denizin milyon yılda yonttuğu taşa sevgiyi/... Köstebeğinden toprağına taşına/Tırtılından kelebeğine kuşuna/El ele sevdik bu dünyayı...
Eşine olan sevgisini ona ithaf ettiği ''El Ele Büyüttük Sevgiyi'' adlı şiirinde böyle dile getiren Türk siyasetinin ''Karaoğlan''ı Bülent Ecevit, bugün 95 yaşına girdi.
Büyük Atatürk’ün koyduğu ilkeler, senin demokratik solculara ve Türk milletine gösterdiğin ışıklı yol bizleri aydınlığa çıkaracaktır.
Her türlü zorluğa, içeriden ve dışarıdan yapılan her türlü engelleme gayretlerine karşın sana inanmış demokratik solcular olarak mutlaka bunu başaracağız.
‘Siyaset özveri gerektiren çetin bir uğraştır. Siyasete giren kişi her çileyi, her ihaneti, her yenilgiyi göze almalıdır.’ demiştin.
Biz de bu sözünden hareketle, Ya yeni bir yol bulacağız, ya da yeni bir yol açacağız
Bu inançla seni bir kez daha minnetle ve saygıyla yâdediyoruz. Cennet mekânında rahat uyu.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR