KANADA “UYGURLARA SOYKIRIM UYGULANIYOR” DEDİ

Gelecek Partisi 24 Şubat 2021 14:04
Videoyu Aç KANADA “UYGURLARA SOYKIRIM UYGULANIYOR” DEDİ
A
a
BAŞKAN KESKİN: “İKTİDAR VE ORTAĞI MİLLİYETÇİLİK NAMINA KANADA’YI ÖRNEK ALSIN”
Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, Kanada'nın Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını soykırım olarak tanımlayan yasayı onaylamasına ilişkin konuştu.
Kanada’da milletvekilleri, muhalefetteki Muhafazakar Parti tarafından Çin’in Şincan’daki Müslüman Uygurlara karşı uygulamalarını soykırım olarak tanımak için sunulan bağlayıcı olmayan önergeyi onayladı. Öte yandan Dışişleri Bakanı Marc Garneau, oylamanın ardından yaptığı yazılı açıklamada “Keyfi gözaltı, siyasi yeniden eğitim, zorla çalıştırma, işkence ve zorla kısırlaştırma gibi Sincan’daki insan hakları ihlallerine ilişkin korkunç raporlardan derinden rahatsız olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“NE İKTİDARDAN SES VAR NE DE ORTAĞINDAN”
Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, Kanada’nın attığı adımla ilgili konuşurken, iktidara da tepki gösterdi. Keskin, “Kanada’nın yaptığını Türkiye olarak yapamıyoruz. Bu bir acziyettir. Bugün Uygur Türkleri zulümle karşı karşıya. Ne iktidardan ses var ne de onun ortağı, milliyetçiyim diye hava atan MHP’den ses var. İktidarın ve ortağının milliyetçilik namına Kanada’dan biraz örnek almasını temenni ediyoruz. Uygur Türkleri yalnız bırakılmamalı ve zulme karşı ses çıkartılması gerektiğinin altını çiziyoruz” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR