KADIN KOLLARI BAŞKANI ÖZÇERİT: “BİLİNÇLİ TOPLUM, PARLAYAN KADIN DEMEKTİR”

Mersin 21 Ocak 2021 17:53
Videoyu Aç KADIN KOLLARI BAŞKANI ÖZÇERİT: “BİLİNÇLİ TOPLUM, PARLAYAN KADIN DEMEKTİR”
A
a
Cinayete kurban giden Ebru Aras’ın duruşmasında bir basın açıklaması yapan Gelecek Partisi Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Zarife Özçerit, “Gelin birlikte olalım ve sorunların çözümü adına projelerimizde birlikte çalışalım. Bilinçli toplum, parlayan kadın demektir” dedi.
 Iğdır’da üniversite okuyan, 1 çocuk annesi ve 3 aylık hamile olan Ebru Aras (24) boşanma aşamasındaki kocası Umut Aras tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Ebru Aras cinayetinin 2’nci davası Iğdır’da görüldü. Ebru Aras’ın ailesi de duruşmaya Mersin’den SEGBİS yöntemiyle katıldı. Umut arasın tutukluluk halinin devamına karar verilen davada Gelecek Partisi Mersin İl Kolları da yer alarak, acılı aileye destek oldu. İl Kadın Kolları Başkanı Zarife Özçerit tarafından bir basın açıklaması okunarak, birlik vurgusu yapıldı. 
“GELİN BİRLİK OLALIM”
 Sivil toplum örgütlerine seslenen Özçerit, “Bugün burada Ebru Aras cinayeti davasınnı yakından takip etmek için Gelecek Partisi Mersin Kadın Kolları Teşkilatı olarak bulunmaktayız. Ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri ve psikolojik baskının bir an önce son bulmasını canı gönülden istemekte ve bu kanayan yaramızın iyileştirilmesi için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Kaliteli ve psikolojik baskı olmadan yaşamak kadınlarımızın en doğal hakkı ama hemen her gün kadın cinayetleri ile sarsılıyoruz. Kınıyor, lanetliyoruz, sövüyor, sayıyor ama mesele çözülmüyor. Burada çözüm için tüm sivil toplum teşkilatlarına sesleniyoruz. Projemizin adını buradan açıklamayı bir vazife biliyor ve sizleri bu projeye kapsamında birlikte çalışmaya davet ediyorum. Gelin birlikte olalım ve sorunların çözümü adına projelerimizde birlikte çalışalım. Bilinçli toplum, parlayan kadın demektir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR