Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun

Mersin 30 Haziran 2020 14:37
Videoyu Aç Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun
A
a

Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun

Kabotaj Bayramı Kutlu Olsun
S.S. Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Bünyamin Önel, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” nedeniyle yayınladığı mesajda, “Gazi Umurbey, Barbaros Hayrettin Paşa, Piri Reis gibi ünlü denizcilerin torunlarıyız. Bu bilinçle ve denizlere hakim olan, cihana hakim olur anlayışıyla tüm denizcilerimizi, deniz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

S.S. Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Bünyamin Önel, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tavlı, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde denizcilik sektörünün önemine değindi.

Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade eden Önel, “Milli ekonomiye önemli katkı sağlayan denizlerimiz dünyada da stratejik öneme sahiptir. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, 1926 yılında yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile kendi karasularımızda egemenliğimiz ilan edilmiş ve bu tarihten sonra denizcilik sektörümüz hızlı bir gelişme dönemi içerisine girmiştir. Türkler tarihte önemli denizciler yetiştirmiştir. Denizlere hakim olan, cihana hakim olur anlayışıyla hareket ediyoruz. Türk denizciliğine ismini altın harflerle yazdıran başta Gazi Umurbey, Barbaros Hayrettin Paşa, Piri Reis ve tüm denizcilerimizi, deniz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, denizcilik sektörünün gelişiminde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en içten selamlarımı iletiyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR