İYİ PARTİLİ YÜKSEL TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADI

İYİ Parti 4 Mayıs 2021 12:03
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ YÜKSEL TÜRKÇÜLÜK GÜNÜNÜ KUTLADI
A
a
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, yayınladığı mesajla 3 Mayıs Türkçülük Gününü kutladı. İYİ Partili Yüksel “3 Mayıs 1944 yılı tarihi bir dönüm noktası, milli ve sivil savunma adıdır” dedi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, 3 Mayıs’ın Türk Milliyetçiliğinin siyasi ortamda vücut kazandığı gün olduğunu söyleyen Yüksel, “Aynı zamanda 3 Mayıs 1944 tarihi, artık bu ülke topraklarında keyfi iktidar arayışının bittiğinin, insan haklarını çiğneyen despot yönetimlerin halk nezdinde itibarının sıfırlandığının, insanca yaşamın ancak demokratik rejimlerde mümkün olduğunun anlaşılmasının da tarihidir. Bunun gibi nice anlamlar yüklediğimiz bugün, asil bir milletin kendi diyarında varlığını haykıran çığlığın iz düşümüdür” dedi.  
“GÜN BİRLİKTE VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel mesajının devamında, “Türk Milliyetçisi aydınlar, 77 yıl önce bugün 3 Mayıs 1944’de büyük bir zulme maruz kaldı. Mahkemelerde yargılandı, tabutluklarda işkence gördü. Haksız suçlamalar ve tabutluklar, o Ülkücü Milliyetçi insanları, Nihal Atsız’ı, Zeki Velidi Togan’ı, Alparslan Türkeş’i, Fethi Tevetoğlu’nu, Reha Oğuz Türkkan’ı ve diğer büyüklerimizi inançlarından ve Ülkülerinden vazgeçiremedi. Bu mücadeleyi bugün de saygıyla anıyoruz. Türkiye bugün, adeta Sırat köprüsünden geçerken Türk Milliyetçilerinin birlik ruhunu yeniden tesis etmeleri, Türk milletine ve insanlığa önderlik edecek bir hamleyi başlatmaları elzemdir. Dünyada ve çevremizde meydana gelen gelişmeler Türk Milletine, Türk Devletine ve Türk Milliyetçilerine önemli bir görev yüklemektedir. Bu görevin hakkıyla ifası için fert veya kurum olarak bütün Türk Milliyetçilerinin yüksek bir feragat ve fedakarlıkla hareket etme mecburiyetleri vardır. Gün tefrika ve tezvirat değil, birlik ve dayanışma günüdür.” ifadelerini kullandı.
“3 MAYIS TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN BAYRAMIDIR”
Açıklamasında 3 Mayıs’ın Türk Milliyetçilerinin bayramı olduğunu da belirten Yüksel, “3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin yeni bir hamleye girişiminin başlangıcıdır. 3 Mayıs; Türk Milletini ilimde, maneviyatta ve teknikte en yükseğe çıkarma hamlesidir. 3 Mayıs kendi milli kültürümüzü çağdaş gelişmelerle yeniden yoğurma hareketidir. 3 Mayıs Türk Milliyetçilerine yalan ve iftiralarda bulunanların kendi iftiralarında boğulduğu gündür. 3 Mayıs büyük milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan Türk Milliyetçilerinin yeniden doğuşudur. Yarının Büyük Türkiye’si bu şuur ve azimle kurulacaktır. Kuruluşundan bugüne kadar milli ve yerli bir siyaset çizgisinde olan İYİ Parti, Türklüğün, İslam Aleminin ve insanlığın meselelerine ilmi, edebi ve kültürel alanlarda çözümler getirmeye yönelik gayretlerini daha da yoğunlaştırarak çalışmalarına devam edecektir. Bununla birlikte ülkemizi yönetenleri ve yönetmeye talip olanları da bu çizgide siyaset yapmaya davet ediyoruz. Onları, Türk Milletini ve medeniyet coğrafyamızı parçalamaya, Türk devletinin kurucu felsefesini tahrip etmeye matuf girişimler konusunda uyarıyoruz ve uyarmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü kutluyor, dönemin mağdurları olan büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” açıklamalarında bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR