İYİ PARTİLİ YÜKSEL: “ÇÖZÜM ÖNERİNİZ YOKSA BU MİLLETİN ÖNÜNE SANDIĞI KOYACAKSINIZ”

Gündem 15 Nisan 2021 13:56
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ YÜKSEL: “ÇÖZÜM ÖNERİNİZ YOKSA BU MİLLETİN ÖNÜNE SANDIĞI KOYACAKSINIZ”
A
a
Vaka sayılarının 60 bini geçmesiyle ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “İktidarın gösteriş kongreleri Türkiye’nin önüne 1 sene daha koydu. İktidar bir afiş için ilçenin, ilin tüm güvenlik birimlerini seferber ediyor. Eğer ki çözüm öneriniz yoksa bu milletin önüne sandığı koyacaksınız. Korkunuz ne?” dedi.
Türkiye Ramazan ayı öncesinde yaşanan gelişmelerin ardından salgının başlangıcından bu yana, açıklanan rakamlara göre, en yüksek vaka sayısını gördü. 60 bini geçen vakalarla beraber Avrupa’da en üst sıraya yerleşen Türkiye’de aşılama süreci hakkında da eleştiriler devam ediyor. Konuyla ilgili İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel yazılı bir açıklama yaparak düşüncelerini dile getirdi.
“İKTİDARIN GÖSTERİŞ KONGRELERİ TÜRKİYE’NİN ÖNÜNE 1 SENE DAHA KOYDU”
 Açıklamasında lebaleb kongrelere değinen Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “İktidarın gösteriş kongreleri Türkiye’nin önüne 1 sene daha koydu. Virüsle mücadele ederek geçireceğimiz 1 sene daha. Şimdilerde de aldıkları önlemlerle durumu değiştirmek istiyorlar ama çok geç kaldılar. Tüm mekanları, işletmeleri kapattılar, teravih namazına kadar yasaklandı. Ancak şimdi yapılması gereken çok önemli bir iş var. Ramazan ayının bereketini tüm sofralara yaymak. Hükümet gerekli adımları atarak bir an önce esnafa, işçiyi, işsiz kalana, sigortasını yatıramayana, hiçbir geliri olmayanlara yardım etmeli. Akşam sofrasına bir parça ekmeği nasıl götüreceğini düşünen vatandaşlar var bu ülkede” dedi.
“ÇÖZÜM ÖNERİNİZ YOKSA, MİLLETİN ÖNÜNE SANDIĞI KOYACAKSINIZ”
Hükümetin ülkeyi yönetemediğini ifade eden Yüksel, “Şimdiye kadar yapılan tüm çalışmalar reklam ve gösteriş amaçlıydı. Evine ekmek götüremediği için intiharın eşiğine gelmiş insanlara çare çözüm bulması gereken iktidar, afişlerle uğraşıyor. Bir afiş için ilçenin, ilin tüm güvenlik birimlerini seferber ediyor. Çiftçiden patates-soğan topluyor ama onların kredilerinin faizlerini silmiyor. Esnafın dükkanını kapatıyor, kısa çalışma ödeneğini kaldırıyor ama 'Bu insanlar akşam ne yer ne içer' diye bir kere durup sormuyor.  Yandaşları yeni yeni ihaleler alırken, vatandaşı 1 tane ekmek alamayan bir ülkede hükümet görevini yerine getiremiyor demektir. Eğer ki çözüm öneriniz yoksa bu milletin önüne sandığı koyacaksınız. Korkunuz ne?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR