İYİ PARTİLİ BAŞKAN YILDIZLAR: “DEVLET O BORCU ÖDEMEK İÇİN PARAYI KİMDEN ALACAK?”

İYİ Parti 3 Mart 2021 16:14
Videoyu Aç İYİ PARTİLİ BAŞKAN YILDIZLAR: “DEVLET O BORCU ÖDEMEK İÇİN PARAYI KİMDEN ALACAK?”
A
a
Yap-işlet-devret projelerdeki borçlara devletin kefil olmasına ilişkin İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Şimdi sormak istiyorum, devlet bu borçlara kefil olduktan sonra, eğer ki şirketler ödemezse, devlet o borcu ödemek için parayı kimden alacak?” dedi.
Türkiye Büyük Meclisine gelen ve yap-işlet-devret projelerde borçların devlet hazinesi tarafından garanti altına alınmasını teklif eden kanunla ilgili İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar açıklama yaptı. 
“ARTIK ANLAM VEREMİYORUM”
Gelişmenin taviz vermek olduğunu ifade eden Başkan Yıldızlar, “1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı devam etmekte. Her projede olduğu gibi bu köprünün de geçiş garantili olduğunu biliyoruz. Şimdi yürürlüğe koyulmak istenen yasa, müteahhitlerin yapım aşamasındaki masraflarının da devlet tarafından karşılanmasına neden olacak. Yapımından sonra kullanmayan vatandaşın bile cebinden alınan para başka, yapım aşamasında çıkan masrafların devlet tarafından karşılanması ise bambaşka bir rant. Hükümetin bu şirketlere neden bu kadar yardım ettiğine artık anlam veremiyorum” dedi.

“DEVLET O BORCU ÖDEMEK İÇİN PARAYI KİMDEN ALACAK?”
 Kefil olunan borcun ödenmesi için devletin vatandaştan vergi alacağını dile getiren Yıldızlar, “Hiçbir yönetim vatandaşını bu kadar ezemez. Atılan her adımda, deyim yerindeyse milletin sırtına basılıyor. Şimdi sormak istiyorum, devlet bu borçlara kefil olduktan sonra, eğer ki şirketler ödemezse, devlet o borcu ödemek için parayı kimden alacak? Devletin özelleşmemiş, çalıştırdığı kaç tane fabrikası, kurumu, ulaştırma şirketi, haberleşme ağı vesaire gelir kapısı var? Devletin tek gelir kaynağı vatandaşın cebinden çıkacak vergi. O vergiyi yine yandaşa aktaracaklar. Ülkesinin geleceğini düşünün hiçbir milletvekili bu teklifi kabul etmemeli” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR