İYİ Partili Başkan Çakmaklı'dan Öğretmenler Günü mesajı

İYi Parti 23 Kasım 2020 17:30
Videoyu Aç İYİ Partili Başkan Çakmaklı'dan Öğretmenler Günü mesajı
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, öğretmenlerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, "İlim ve irfanı kuşaktan kuşağa aktaran, yarınlara ümit aşılayarak, yorulmadan ve kararlılıkla yer alan öğretmenlerimize şükran borçluyuz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım'ın Öğretmenler Günü olarak Türkiye'de kutlanmasının öğretmenlere verilen önemin göstergesi olduğuna işaret eden Başkan Çakmaklı, "İnsanlığın içinde bulunduğu cehaletin sona erdirilmesi için dinimizin ilk emri 'Oku' olmuştur. Hz. Ali 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' diyerek öğretmenlerin önemine dikkat çekmiştir. Çocuklarımıza ve gençlerimize vatan ve millet sevgisini, iyi, doğru ve güzel olan davranışları, milli ve manevi değerlerimizi öğreten öğretmenlerimize minnet borçluyuz. Bu kadar önemli bir meslek gurubunun sorunlarının da acilen çözülmesi gerekiyor. Atama bekleyen öğretmenlerimizin atamaları bir an önce yapılmalıdır. Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı, aramaları yapılmalıdır. 
Bu düşüncelerle başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, eğitim hayatını emekli olarak tamamlayan başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere değerli öğretmenlerimize sağlık dolu, mutlu,  güzel günler diliyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR