İyi Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

Gündem 1 Eylül 2020 17:39
Videoyu Aç İyi Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
A
a

İyi Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında yayınladığı mesajda, “1 Eylül Dünya Barış Gününün tüm insanlık için barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.
 Nazi Almanya’sı, 1 Eylül 1939 tarihinde Polonya’ya yaptığı “Blitzkrieg” (Yıldırım Harbi) operasyonuyla 2’nci Dünya Savaşı’nın başlamasına neden oldu. 6 yıl süren savaşın ardından Dünya’da 65 milyonun üzerinden insan hayatını kaybetti. Geçen sürede tekrar böyle vahim bir savaşın yaşanmaması için 1 Eylül tarihi Dünya Barış Günü olarak kabul edildi. Bu kapsamda İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü mesajı yayınlandı. 
 Dünya Barış Gününün tüm insanlığa barış getirmesini temenni eden Başkan Sarıbaş “Acı, insanoğlunun en korktuğu olgu, tabir, terim. Fakat buna rağmen en çok acıyı da insanlar birbirine yaşatıyor ve yaşatmaktan zevk alıyor. Bunu yaparken de asla tarihten ders almıyor ya da geleceğine etkilerini düşünmüyor. Vahşiliği, acımasızlığı, ölümü seçiyor. İnsanlık için kan akıtmak, savaş çıkarmak spor haline geldi. Artarak da devam ediyor.1 Eylül Dünya Barış Günü’nde herkesin bu olayların farkına varmasını ve dur demesini istiyorum. Kaybedilen her can geleceğe vurulan bir tokattır. İnsanlar olarak barış için çalışmanın yollarını bulmalıyız. Birbirimize düşüncelerimizden dolayı şiddet uygulamamalıyız. Bu vesileyle 1 Eylül Dünya Barış Gününün tüm insanlık için barış getirmesini temenni ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR