İYİ PARTİ MALATYA İL BAŞKANI SÜLEYMAN SARIBAŞ : "İYİ PARTİ VATANSEVERLERİN PARTİSİDİR"

Siyaset 31 Ağustos 2020 18:32
Videoyu Aç İYİ PARTİ MALATYA İL BAŞKANI SÜLEYMAN SARIBAŞ : "İYİ PARTİ VATANSEVERLERİN PARTİSİDİR"
A
a

İYİ PARTİ MALATYA İL BAŞKANI SÜLEYMAN SARIBAŞ : "İYİ PARTİ VATANSEVERLERİN PARTİSİDİR"

 Trend Medya Grubu tarafından hazırlanan Siyaset Meydanı programının konuğu olan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, ”Diyorum ki İYİ Parti vatanseverlerin partisidir” dedi.
 Trend Medya tarafından düzenlenen, Siyaset Meydanı programının bu haftaki konuğu İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş oldu. Sarıbaş, programda siyasi hayatından söz etti. Hukukçu olan Sarıbaş, Anavatan Partisi ile siyaset hayatının başladığını kaydetti. Anavatan Partisi ile başlayan siyaset hayatının detaylarına değinen Başkan Sarıbaş, “Bin 987 de Ankara’ya geçene kadar Anavatan Partisinin içindeydim zaten. Bir siyasi duruşumuz vardı. Nedir bu siyasi duruş? Anavatan Partisi duruşu. Ötekisi olmayan, memleket sevgisi olan, vatan sevgisi olan herkesi kucaklayan bir yapı... Bugün bende arkadaşlarıma İYİ Parti’yi anlatırken diyorum ki, İYİ Parti vatanseverlerin partisidir. Bakın şunların veya bunların demiyorum. Muhafazakarların, milliyetçilerin falan demiyorum. Diyorum ki İYİ Parti vatanseverlerin partisidir. Peki vatanını kim sever? 20 yaşında en sevdiği varlığı çocuğunu bu vatan için, ölmek için, kınalayıp askere gönderen arkadaşımın, hemşehrimin, vatan evladımın, vatanseverimin sevgisinden şüphe edebilir miyim? Hayır. En değerli varlığını ölüme gönderiyorsa, askere gönderiyorsa ben o vatandaşımın vatan sevgisinden asla şüphe etmem. O halde İYİ Parti’nin hedef kitlesi kimdir? Bu ülkenin yüzde 99’udur. Bu ülkenin yüzde doksan dokuzu çocuğunu vatan için ölüme göndermeye razıdır. O halde bu parti vatanseverlerin partisidir. Alt tarafını doldurabilirsiniz. Milliyetçilerde vardır, muhafazakarlarda vardır. Irk olarak Türkler, Kürtler ve başkaları. Hepsi İYİ Parti’de vardır. Çünkü herkes bu vatanı sever. Herkes İYİ Partili olur. Bizim bir tek bir şeyimiz vardır vatanını sevmeyenler hariç. Bu vatanı sevmeyenler, bölücüleri, bu vatana ihanet edenler hariç, vatansever olan herkes İYİ Partilidir. Anavatan Partisinden gelen kültürünün de özü bu" dedi.
"SİYASİ PARTİLERİN İDEOLOJİSİ OLMAZ"
 Siyasi Partilerin kuruluş felsefelerinin vatandaşlara hizmet etmek olduğunun altını çizen Başkan Sarıbaş, "Siyasi partilerin ideolojisi olmaz. Çünkü siyasi partilerin kuruluş felsefesi vatandaşa hizmet etmektir. Vatandaşın huzur ve refahını artırmaktır. Bir ideoloji derneğimiz olabilir, vakfınız olabilir. Ancak siyasi partiler hizmet esaslıdır. Millete hizmet etmek için daha doğrusu iktidar olmak için kurulur. ‘Ben iktidar olmak istemiyorum.’ O zaman parti kurma. Dolayısıyla ben partilerin ideolojilerinin olmayacağını, asıl olanın programlarının hizmet ekseninde birer yapı olmalarını düşünüyorum. Böyle düşününce de ötekisi olmayan partisinizdir. O bakımdan İYİ Partiliyiz" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR