İYi Parti

İYİ PARTİ'Lİ AV. HASAN AHİ “GÜNEŞ ENERJİSİ İLE VATANDAŞIN FATURALARINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

İyi Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Ahi ve beraberindekilerin pazar esnafı ziyareti esnasında, bir vatandaş; “680 TL elektrik faturası gelmiş. Borcumdan dolayı elektriğimi kestiler.” diyerek faturadaki vergilere isyan etti. Başkan Adayı Ahi ise seçilmesi durumunda ilçede kuracakları ‘Güneş Enerji Santrali’ ile elde edilecek enerjiyle dar gelirli ailelerin ve vatandaşların elektrik faturalarına katkı sağlayacaklarının sözünü verdi.

İYİ PARTİ'Lİ AV. HASAN AHİ “GÜNEŞ ENERJİSİ İLE VATANDAŞIN FATURALARINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

7 Mart 2019 12:36
-A

+A

 
“YENİŞEHİR MODERN PAZAR YERİNE KAVUŞACAK”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere haftalar kala siyasi partilerde hareketlilik artmaya başladı.  İyi Parti Yenişehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Ahi, kapı kapı dolaşarak seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bahçelievler Mahallesi Kapalı Semt Pazarı esnafını ve vatandaşları ziyaret eden Ahi, onların sorun istek ve taleplerini dinledi. Pazarcı esnafına ve vatandaşlara hak ettikleri o konforu yaşatacaklarını dile getiren Ahi, "Projelerimizi arasında modern semt pazarları çalışması var. Bu proje ile pazarcı kardeşime soğuklar sorun olmayacak. Kurulacak güneş enerji santralleri ile pazarcı esnafımız ücretsiz elektrikten faydalanacak. Böylece hem esnafı hem de vatandaşım rahata kavuşacak.Bunun olmasını istiyorsak 31 Mart’ta oy sandıklarını 'Güneş' ile dolduralım” dedi. Ahi, bir süre pazarcı esnafı ile sohbet ettikten sonra vatandaşları dinledi.
 
“TEK İLKEMİZ ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINDAN ŞAŞMAMAK”

Pazar alışverişine gelen vatandaşları kucaklayan Ahi, “Ak Partili de kardeşim, CHP’lide kardeşim. Yenişehir ve Mersin’de Alevi, Arap, Türk ve Kürdü ile kardeşçe yaşamak istiyorum. Tek ilkemiz, siyasetteki pınarın gözü olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarında şaşmayan, onu çizgisi ve rotasını izleyen, vatanını, milletini ve bayrağın sevenin başımızın gözümüzün üstüde  yeri var” ifadelerini kullandı. Ahi, vatandaşlara organik ürün tüketmeleri için Yerli Tohum Üretim Merkezi kuracaklarını da sözlerine ekledi.
 
AHİ’DEN ‘GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ’ SÖZÜ

Ziyaret esnasında elektrik borcunu ödeyemediği için karanlıkta yaşadıklarını belirten bir vatandaş ise elektrik faturasına yansıyan vergilere isyan etti. Vatandaşı can kulağı ile dinleyen Başkan Adayı Av. Ahi ise, “Seçilirsem kuracakları ‘Güneş Enerji Santrali’ kuracağız. Elde edeceğimizi enerjiyle yoksulun, garibanın ve vatandaşın elektrik faturasına katkı sağlayacağız. Güneşi bol olan Mersin’de bunun sözünü veriyoruz.  1 Nisan’da güneşin doğmasını sağlayalım. Bu ülke hepimizin, sahip çıkalım" şeklinde konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku