İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI TOZOĞLU'NDAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

İYi Parti 9 Aralık 2020 15:22
Videoyu Aç İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI TOZOĞLU'NDAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabulüyle birlikte, 10 Aralık İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, İnsan Hakları Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. 
Tozoğlu yayınladığı mesajda insanlara haysiyet kırıcı cezalar uygulanamayacağı ve keyfi uygulamalara karşı adil yargılanma hakkına dikkat çekti.  
"İNSAN HAKLARINA SAHİP ÇIKILMALI VE KORUNMALIDIR"
Her insanın, insan hakları ihlalleri ile karşı karşıya kalabileceği ve hatta bir şekilde kaldığına vurgu yapan İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu;" İnsan haklarına yakışır bir yaşam ancak insan haklarının tam olarak korunduğu bir dünyada gerçek olabilir. Maalesef ki keyfi uygulamalar, haysiyet kırıcı cezalarla, insan hakları her geçen gün ihlal edilmektedir. Kağıt üstünde imzalanmış olan insan hakları fiilen korunmadığı için mağduriyetler ortaya çıkmaktadır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ne göre sınırları çizilen insan haklarını hiç bir birey, devlet veya topluluk ortadan kaldıramaz. Fakat doğrudan veya dolaylı olarak hakların ihlal edildiğine şahit olmaktayız. İnsan onuruna yakışır bir yaşam için tek temennim bir an önce insan haklarına sahip çıkılması ve korunmasıdır." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR