İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI TOZOĞLU'NDAN HDP AÇIKLAMASI

İYi Parti 12 Aralık 2020 13:03
Videoyu Aç İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI TOZOĞLU'NDAN HDP AÇIKLAMASI
A
a
İYİ Parti Konya İl Başkanı Av.Gökhan Tozoğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin kapatılmasına ilişkin gündeme dair açıklamalarda bulundu. 
Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin "HDP'nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır" şeklindeki açıklamasının ardından siyasetin gündemi HDP'nin kapatılıp kapatılmayacağı oldu.
"HÜKÜMET BU ANLAŞILMAZ TUTUMDAN VAZGEÇMEK MECBURİYETİNDEDİR"
Trend Medya Youtube kanalında Naime Akbin'in sunduğu Siyaset Meydanı programına katılan İYİ Parti Konya İl Başkanı Av.Gökhan Tozoğlu; "HDP'nin terör örgütü ile bağı olduğu konusunda kimsenin tereddütü yok. Ancak ne hikmetse HDP hakkında kapatma davası yok." dedi. 
İyi Parti Konya İl Başkanı Av.Gökhan Tozoğlu, HDP'nin kapatılma tartışmasına ilişkin katıldığı programda açıklamarda bulundu. Tozoğlu;" HDP'nin terör örgütü ile bağı olduğu konusunda kimsenin tereddütü yok. Ancak ne hikmetse HDP hakkında kapatma davası yok. Anayasamıza göre parti kapatılabilir veya devlet yardımından yoksun bırakılabilir. Ancak iktidar partisi tavşana kaç tazıya tut taktiği ile hareket ediyor. HDP'ye 2021 yılında hazineden 60 milyon lira civarında para verilecek. Ayrıca HDP'nin vekilleri meclisi idare ediyor. Bu anlaşılmaz tutumdan vazgeçmek mecburiyeti var. İktidar Partisi'nin hem HDP, hem de Demirtaş hem de diğer mezvularda 'tavşana kaç, tazıya tut' dediğimiz bir yönetim takip ediyorlar. İhtiyaç duyduklarında terörist olarak değerlendiriyorlar, ihtiyaç duyduklarında da görüşmekten çekinmiyorlar. Hukuk bir an önce işlemeli, hukuka göre kim ya da kimlerin terör örgütüyle bağlantısı varsa, siyasi bir etki olmaksızın hukuki bir mantıkla bu kişiler cezalandırılmalı." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR