İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI TOZOĞLU, COVİD-19 KARŞISINDA VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI GÖREVE ÇAĞIRDI

İYi Parti 18 Ağustos 2020 10:38
Videoyu Aç İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI TOZOĞLU, COVİD-19 KARŞISINDA VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI GÖREVE ÇAĞIRDI
A
a

İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI TOZOĞLU, COVİD-19 KARŞISINDA VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINI GÖREVE ÇAĞIRDI

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, COVİD-19 ile mücadelede çevre illerdeki yöntemlerin uygulanması konusunda vali ve büyükşehir belediye başkanına çağrıda bulundu.

​ Konya, son zamanlarda artan COVİD-19 vakaları ile gündeme geliyor. Konuyla ilgili İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, açıklama yaptı. Tozoğlu açıklamasında Konya valisi ve büyükşehir belediye başkanını göreve davet ederken, Ankara, Kayseri ve Bursa gibi büyükşehirlerde uygulanan önlemlerin bir an önce Konya’da da hayata geçirilmesi gerektiğine değindi.
“COVİD 19 KARŞISINDA KONYA VALİMİZİ, BELEDİYE BAŞKANINI VE DİĞER İLGİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM”
 Ankara, Bursa ve Kayseri gibi şehirlerde alınan tedbirlerin bir an önce Konya’da da uygulanması için valiliği göreve çağıran Tozoğlu, “Artan COVİD 19 vakaları karşısında Konya Valimizi, belediye başkanını ve diğer ilgilileri göreve davet ediyorum. Son dönemde artan korona virüsü vakalarına karşı Ankara, Bursa, Kayseri gibi illerin aldığı tedbir kararlarının benzerini Konya da en kısa zamanda almalıdır. Şehrimizde vaka artışlarına karşın, tedbirlerin etkili şekilde uygulandığını söylemek imkansızdır. Düğünler, cenazeler ve diğer toplu etkinlikler virüsün yayılmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle başta toplu organizasyonlar olmak üzere 65 yaş üstü vatandaşlarımızın hayatlarını riske atan bütün etkinliklere karşı tedbir uygulanmalıdır” dedi.
“TESTİ POZİTİF ÇIKAN VATANDAŞLARIMIZIN BİR KISMI KONTROLSÜZ ŞEKİLDE SOKAĞA ÇIKABİLMEKTEDİR”
 Test sonucu pozitif çıkan vatandaşların bile sokaklarda rahat şekilde gezebildiğine değinen Tozoğlu, “Hastaneler artık virüs şüphesi ile gelen vatandaşlarımıza test yapmak istememektedir. Testi pozitif çıkan vatandaşlarımız kontrolsüz bir biçimde evlerine gönderilmektedir. Testi pozitif çıkan vatandaşlarımızın bir kısmı ne yazık ki kontrolsüz şekilde sokağa çıkabilmektedir. Risk böylelikle daha da artmaktadır. Bütün bu nedenlerle şehrimizin artık COVİD 19 ile anılmaması için devletimizin tüm yetkili organları etkili tedbirleri derhal uygulamalıdır. Aksi durum geç olabilir” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR