İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu:

İYi Parti 23 Haziran 2020 15:42
Videoyu Aç İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu:
A
a

BARO BAŞKANLARINA YÖNELİK BASKI VE TEHDİT KABUL EDİLEMEZ

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, barolarla ilgili yasa değişikliğine tepki göstermek için Ankara'ya yürüyen baro başkanlarına yönelik müdahaleye " Baro Başkanlarına yönelik baskı ve tehdit kabul edilemez" sözleriyle tepki gösterdi.


Baro başkanları, barolarla ilgili yasa değişikliğine karşı, sembolik olarak 20’şer kilometre yürüyerek Ankara’ya ulaştı. Ankara girişinde polis ekiplerinin, yürüyüşe izin verilmediği belirtti. Baro başkanları da yürüyüşe devam edeceklerini ve ardından Anıtkabir’e gideceklerini ifade etti. Ardından yürüyüşe geçen avukatlar ile polis arasında kısa süreli arbede oldu.

TEK TİP VE TOPTANCI BİR YAKLAŞIM...
Yaşananlara, İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu da tepki gösterdi. Başkan Tozoğlu, "Baro Başkanlarına yönelik baskı ve tehdit kabul edilemez. Her alanda tek tip ve toptancı bir yaklaşımla farklı düşünceleri sindirmek için gayret ortaya koyan iktidar partisi ve yetkilileri baro başkanlarının demokratik tepki ve mücadelelerine bile tahammül edemez noktaya gelmiştir" dedi.

ARZULANAN YENİDEN HUKUK DEVLETİ İLKESİNİN TESİS EDİLMESİDİR
Baroların, kaynağını anayasadan alan meslek kuruluşları olduğuna işaret eden Başkan Tozoğlu, açıklamasında; "Keyfi uygulamalara muhatap kılınması doğru ve ahlaki değildir. Ümit ediyorum ki iktidar partisi yetkilileri barolar ile istişare etmeden yanlış bir kararın altına imza atmazlar. Bunun vebali büyük olur. Zaten son 18 yıldır hukuk alanında yaşanan süreç Türkiye'yi geri götürmüştür. Arzulanan şey artık baskının sindirmenin ortadan kalkması ve yeniden hukuk devleti ilkesinin tesis edilmesidir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR