İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI AV.GÖKHAN TOZOĞLU, ADLİ YIL AÇILIŞ MESAJI YAYINLADI

Gündem 1 Eylül 2020 11:04
Videoyu Aç İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI AV.GÖKHAN TOZOĞLU, ADLİ YIL AÇILIŞ MESAJI YAYINLADI
A
a

İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI AV.GÖKHAN TOZOĞLU, ADLİ YIL AÇILIŞ MESAJI YAYINLADI

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, 2020-2021 Adli Yılı’nın açılışı vesilesiyle yayınladığı mesajında, “Siyaseti ve ideolojileri, hukuk sistemimizden uzak tutmalıyız” ifadelerini kullandı.

 2020-2021 Adli Yılı açılışı kapsamında İYİ Parti Konya İl Başkanı Av.Gökhan Tozoğlu, tebrik mesajı yayınladı. Tozoğlu mesajında, adalet sisteminin önemine, Barolar Birliği’yle ilgili yapılan değişikliğe değindi. Ayrıca yeni adli yıl için hukuk çalışanlarına başarılar diledi.
“TÜRKİYEMİZİN ADALETİN IŞIĞI ALTINDA İLERLEMESİ EN ÖNEMLİ GEREKLİLİK OLARAK KARŞIMIZA ÇIKMAKTADIR”
Hukuk sisteminin ideolojik düşüncelerden etkilenmemesi gerektiğine değinen Başkan Tozoğlu, “Adalet toplumun ayakta durmasını sağlayan temellerinden biridir. Adalet yapısı bozuk toplumların yaşama imkânı yoktur. Bu yüzdendir ki Türkiyemizin adaletin ışığı altında ilerlemesi en önemli gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Adaletin ışığını yakalayabilmemiz için siyaseti ve ideolojileri, hukuk sistemimizden uzak tutmamız gerektiğini düşünmekteyim. Bununla ilgili olarak, Barolar Birliğinde yapılan son değişikler nezdinde büyük tedirginlikler yaşamaktayım. Umudum girilen yanlış yoldan dönülmesi yönündedir. İnsanların ideolojileriyle yargılanması, cezalandırılması veyahut suçsuz bulunması, adaleti temelinden sarsacaktır, güven ortamını bozacaktır. Bu kapsamda sorunların giderildiği, hakkın hakça yerine getirileceği umuduyla 2020-2021 Yeni Adli Yılı’nın tüm ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, hakiminden avukatına, mübaşirinden katibine, tüm hukuk çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR