İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Trend Medya’ya Konuştu

İYi Parti 22 Eylül 2020 10:56
Videoyu Aç İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Trend Medya’ya Konuştu
A
a

İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Trend Medya’ya Konuştu

"MERAL AKŞENER EN GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI ADAYIDIR"

İYİ Parti 2. Olağan Genel Kurultayı’ndan sonra Trend Medya’ya özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, "Seçime şayet mevcut sistem ile gidersek Tayyip Erdoğan’ ın karşısındaki en güçlü lider sayın Meral Akşener’dir. Sayın Meral Akşener en güçlü Cumhurbaşkanı adayıdır. Ve Türkiye’ nin tek umududur" dedi.


İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen genel kurultay sonrası Trend Medya’ya yaptığı özel açıklamalarla Kurultayı değerlendirdi. 
"BU KURULTAY İLE İYİ PARTİ’NİN BUNDAN SONRAKİ YOL HARİTASI DA BELLİ OLMUŞTUR"
İl Başkanı Sarıbaş, kurultayların siyasi partilerin en üst organı olduğunu belirterek, "Ve bu kurultaylarda verilen mesajlar da partinin yol haritası. Biraz önce sayın genel başkanımızın konuşmasını zevkle dinledik. Çok hassas, Türkiye’nin geleceğine yön veren konuşma oldu. Yani bir nokta da İyi Parti’nin bundan sonraki yol haritasını da belirleyen bir vizyon konuşması idi. Ana tema bu ülkenin fakirine, fukarasına, bu ülkenin ezilmişlerine, bu ülkenin yok sayılanlarına, bu ülkenin sesi çıkmayanlarına İyi partinin sahip çıkacağı noktasında... İyi partinin geleceğe dönük iktidar yolunda ilerlerken bu burukların özellikle lke üretiminden pay alamayan, yok sayılan, asgari ücretliler, emekliler, işsizler, kadınlar, gençler, hayal kuramayan gençlerle beraber bir refah ülkesi yaratmayı ve Türkiye’ yi gelecek 21. yüzyılın gelecekte huzur ve refah ülkesi yaratmayı vadeden bir konuşma idi. Zaten İyi Parti kuruluş amacı da budur. İyi Parti bir ideoloji partisi değildir. Ben bunu hep söylüyorum. İyi Parti Bu Milletin Huzur ve refahı için kurulmuş bir partidir. Partilerin ideolojisi olmaz zaten, partilerin programları olur. Milleti taşıyacakları, ülkeyi taşıyacakları hedefleri olur. İdeolojiler, fikirler kulüplerde olur. Dernek ve vakıflarda olur. Ama partilerin ana hedefi ülkeyi refaha ve huzura kavuşturmaktır. Bu kurultay da genel hatları ile ülkemizin geleceğine yönelik huzur ve refahına kavuşmasına yönelik İyi partinin kendisini yenilemesi, kadrolarını yenilemesi ve genel başkanının liderliğinde emin adımlar ile ilk seçimde iktidara yürüme kongresidir" dedi.

"DEVLETİ YÖNETECEK OLAN KADRO DA SEÇİLMİŞTİR"
Yapılan kurultay ile Genel Başkan Akşener’in sadece partiyi değil devleti yönetecek olan kadroyu da seçtiğinin altını çizen Başkan Sarıbaş şöyle konuştu:
"Benim gördüğüm kadarı ile sayın genel başkan 100 kişilik anahtar bir liste ile devleti yönetecek kadroyu da seçmektedir. Yani bırakın partiyi yönetmeyi devleti yönetecek kadroyu seçiyor. Bu kadro inşallah önümüzdeki yıllarda ülkeyi huzur ve refaha kavuşturacak. Milli gelirimizi belki bir kat artıracak. Dünya ile sıfır sorun yaşatacak. Herkes ile milli çıkarlarımız çerçevesinde doğru, dürüst bir dış politika tasarlayan bir kadro... İnşallah o kadro milletimize ülkemize, partimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ve buradan bütün Türkiye’deki İyi Parti’ye gönül vermiş herkesi saygı ve hürmetle selamlıyorum."

"MERAL AKŞENER EN GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI ADAYIDIR"

Önümüzdeki dönem yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimini de değerlendiren Başkan Sarıbaş, "Önümüzdeki seçime hangi sistemle gireceğimizi bilemiyorum ama ben birazda eski Ak Parti milletvekili olarak söylüyorum, tanıdığım kadarı ile sayın cumhurbaşkanı önümüzdeki seçime kesinlikle bu ne olduğu belirsiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile gitmeyecektir. Kesinlikle parlamenter demokratik siteme geçecektir. Sayın Genel başkanımın konuşmasında da Türkiye’nin çıkış yolunun güçlendirilmiş parlamenter sistem olduğu altı çizilerek söylenmiştir. Tayyip Erdoğan bunu böyle kabul eder ve tahmin ediyorum önümüzdeki seçime parlamenter sistem ile gireceğimizi düşünüyorum. Yok şayet mevcut sistem ile gidersek Tayyip Erdoğan’ın karşısındaki en güçlü lider sayın Meral Akşener’dir. Sayın Meral Akşener en güçlü Cumhurbaşkanı adayıdır. Ve Türkiye’nin tek umududur. “ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR