Mersin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de “Andımız”ı okudu

Mersin Anamur'da 82 Proje Toplu Açılış Töreni'ne katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, iki dönemdir belediye başkanlığı yapan Mehmet Türe’nin adaylığını ilan etti, ardından Andımız'ı okudu. Akşener, Anamurlulara da "Ejder Meyvesi" yetiştirin çağrısı yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de “Andımız”ı okudu

20 Ekim 2018 18:54
-A

+A

 
 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Partili belediye Başkanı Mehmet Türe’nin  yaptığı 82 projenin açılışını yaptı.
Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:
"Ülke olarak sıkıntılı günler yaşıyoruz. 24 Haziran seçimlerinden önce, iktidar ülkeyi uçurmaktan bahsediyordu. ‘Ekonomi kötüye gidiyor’ dedik, 'seçimden sonra halledeceğiz' dedi. Sofraya gelen lokmalar küçüldü. Ama Erdoğan, ‘kriz yok’ diyor. Kriz kime yok? Saray’a yok. Günlük harcamaları 200 milyon TL, bu paraya her gün 10 tane ev alabilirsiniz. 2019 yılında, bunu 3 katına çıkardılar. Köprülere, otoyollara, dolarla ödeme yapıyorlar."
 
"GEÇİM DEĞİL, SEÇİM...
"Türkiye faizde dünya lideri. Her gün atanamayan öğretmenler intihar ediyor. Gençlerimiz yurt dışına kaçıyor. Daha nasıl bir kriz olsun? Kalkınma masalları anlatıyorsun. Enflasyon 2002’dekiyle aynı, işsizlik aynı. Üstüne bir de 470 milyar dolar borç yapmışız. Erdoğan’ın derdi geçim değil, seçim. İşçinin, memurun dara düştüğünü de biliyor. Esnafın işçinin tükendiğini de biliyor. Bunların hepsinin kendi yüzünden olduğunu biliyor. Ama umurunda değil. Böyle olsa damadına ekonomiyi teslim eder mi? Geçen diyor ki, ‘bazı partiler emeklilik erken olsun diyor, ekonomimiz bunu kaldırmaz’ yahu bu ülkede 120 bin makam aracınız var. Kira olarak emekliye verdiğiniz paradan daha fazlasını veriyorsunuz. Suriyeliye 32 milyar dolar para harcadınız. Tamam bunlar iyi de kendi vatandaşına niye cebinde akrep var?"
 
ANAMUR’DA EJDER MEYVESİ YETİŞTİRİN
"Gel Suriyeli mülteciler meselesini referanduma götürelim. Vatandaşlarımıza soralım Suriyelilere vatandaşlık verilsin mi, verilmesin mi? Elektriğe, doğalgaza yüzde 50'nin üzerinde zam yaptılar. Bu fiyatlarla seralar nasıl ısınacak, yeni seralar nasıl yapılacak? Üretimin tüm girdilerine zam yapıyorlar sonra da Anamurluya diyorlar ki ürünün pahalı, fiyatı indir. Ejder meyvesini Anamur'da yetiştirmeye başlamışsınız. Bol bol üretin. Saray'ın harcamalarını 3 katına çıkardıklarına göre Çin'den ithal ettikleri ürün yetmez herhalde. Mecbur buradan alacaklar. Millet açlıktan ölse o yine o ejder meyvesini yiyecek. 
 
Konuşmasının ardından mevcut Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi kürsüye davet eden Akşener, Türenin 2019 Mart seçimlerinde İYİ Parti’nin Anamur adayı olduğunu açıkladı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

KOCAMAZ BENİM HACI BAŞKANIM

KOCAMAZ BENİM HACI BAŞKANIM

10:08 - 21 Ekim 2018

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku