İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YÜKSEL: “GENÇLER TÜRKİYE’DEN UMUDUNU KESTİ”

İYİ Parti 21 Nisan 2021 13:57
Videoyu Aç İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YÜKSEL: “GENÇLER TÜRKİYE’DEN UMUDUNU KESTİ”
A
a
Gençlerin yurt dışına yerleşmek için çabalamasına ilişkin bir değerlendirme yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Yüksel, “Gençler, Türkiye’den umudunu kesti. Hükümetin politikaları onlar için cezai yaptırım gibi” dedi.
 Türk gençleri yurt dışına kaçmak için birçok yol arıyor. Sosyal medyada yer alan gönderilere yapılan yorumlarda, gençlerin yurt dışına gitmek için çabaladığı görülüyor. Sosyal medyadaki her platformda karşılaşılan bu tabloya ilişkin İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Ünzile Yüksel bir değerlendirme yaptı. 
“GENÇLERİN DÜNYASI SOSYAL MEDYA”
 Yurt dışındaki yaşantı ile Türkiye’deki yaşantıyı karşılaştıran gençlerin büyük sorunları fark ettiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Yüksel, “Kötü günlerden geçiyoruz. Gençlerimiz de bu kötü günlerden nasibini aldı. Öyle ki gençler Türkiye’den umudunu kesti. Yurt dışında yaşayan bir akranının yaşadığı hayatı gören gencimiz, kendi hayatı ile karşılaştırdığı zaman deyim yerindeyse kahroluyor. Bunu fark etmek için illa ki araştırmalar yapmanıza, tezler yazmanıza gerek yok. İsteyen sosyal medyadan gençlerin düşüncelerini takip edebilir. Çünkü gençlerin Dünya’sı sosyal medya. Onlar orada yaşıyor. Ancak hükümet hala bu duruma ayak uyduramadı” dedi.
“SIKINTILARINI DİLE GETİRMEK İSTİYOR, KONUŞTUĞU İÇİN HAPSE ATILIYOR”
Gençlerin özgürlüklerine düşkün olduğuna dikkat çeken Yüksel, “Hükümet yürüttüğü politikalarla, ülkeyi gençler için kapalı cezaevine dönüştürdü. Bugün üniversiteden mezun olan evladımız, iş bulmak için yıllarca çabalıyor, evlenmek istiyor evlenemiyor, iş kurmak istiyor kuramıyor, ev almak istiyor, araba almak istiyor alamıyor. En kötüsü de tüm bu sıkıntılarını dile getirmek istiyor, konuştuğu için hapse atılıyor.  Böyle bir ortamda nasıl ülkelerine umutla, neşeyle bakmalarını bekleyebiliriz? Dünya artık küresel bir köy. Türkiye’de buna göre şekillenmeli. Yöneticileri de bu vizyona sahip olmalı. Hala darbeler üzerinden mağduriyet yaratanların ne gençleri anlama imkanı vardır, ne de anlamak için bir çabası. Gençler; iş, özgürlük istiyor. Onların yurt dışına bu kadar hayran olmaları, ülkeden kaçmak istemeleri içimizi sızlatıyor” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR