İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI EKREM DEMİR, DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI

İYi Parti 2 Aralık 2020 23:05
Videoyu Aç İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI EKREM DEMİR, DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, 3 Aralık Dünya Engelli Günü vesilesiyle yayınladığı mesajında engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekti. 
 Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından alınan kararla 3 Aralık, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edildi. Dünya Engelliler Günü’nde İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, bir mesaj yayınlayarak engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekti.  Başkan Demir mesajında:
“82 milyon nüfusa sahip Türkiye’mizin yüzde 13’ü engelli birey. Bu orana rağmen ülkemizde engelli bireyler için yeterli girişim mevcut değil. Bugün şehrimizde engelli bireylerimiz için yapılan rampalarda, yollarda, işaretlemelerde eksiklikler var. Kolaylık sağlaması için yapılan çalışmaların, engelli bireylerimizin hayatlarını daha da zorlaştırması gibi tezat bir durum söz konusu. İşte bu noktada engelli vatandaşlarımızın hayata daha etkin katılımını sağlamak ve olayları onların gözünden anlamak adına, engelli bireylerimizi çalışmalara denetmen olarak dahil etmeliyiz. Hayatın her alanında onlara imkân ve fırsat vermek bizi geleceğe daha emin adımlarla götürecektir. 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında engelli bireylerimizin güzel bir Türkiye’de yaşamasını temenni ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR