İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI DEMİR'DEN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

İYi Parti 14 Aralık 2020 13:49
Videoyu Aç İYİ PARTİ EDİRNE İL BAŞKANI DEMİR'DEN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ
A
a
İYİ Parti Edirne İl  Başkanı Ekrem Demir, katıdığı canlı yayında gündeme dair eleştirilerde bulundu.
Sosyal medya üzerinden katıldığı bir canlı yayında gündeme dair eleştirilerini dile getiren İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, pandemi sürecinin yönetilmesi, asgari ücret, erken seçim beklentileri  konularında açıklama yaptı.
"AŞI SAYISI EKSİK"
Pandemi sürecinde eve kapanmaların yeteri kadar olmadığına dikkat çeken Demir; " Aşı geliyor ancak ondan ziyade, en az iki hafta eve kapanmayı önerdik, öneriyoruz. Eve kapanmış olsa bu sıkıntıları yaşamazdık. Evet eve kapanamıyoruz. Ekonomik sıkıntılar var, bu pandemi öncesinde de vardı. 50 milyon aşıdan söz ediyoruz, kişi başı 2 doz derseniz 25 milyon kişi aşılanacak anlamına geliyor, ilk planda aşılanacak kişilerin yanında diğer geri kalan nüfusa aşı yetmiyor. Bu konuda soru işaretleri var. Aşı sayısı eksik, umarın daha fazla aşı kazandırılır ve herkese yeter." dedi.
"3 BİN LİRA ASGARİ ÜCRET"
Asgari ücret ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, asgari ücretin vatandaşın bir nebze geçinebilmesi için 3 bin lira olması gerektiğini belirtti. Demir;" Bizim asgari ücret ile ilgili rakamımız 3 bin lira. İktidar ne karar alacak bilmiyoruz, diğer partiler de bize yakın bir rakam söyledi. Vatandaşımızın ancak 3 bin lira eline geçerse evine gekmek götürebileceklerini düşünüyorum. Çiftçiye, üreticiye de aynı zamanda yardım yapılması, şartlarının iyileştirilmesi lazım. Süt üreticileri süt alımı rakamları artmazsa hayvanlarını keseceklerini söylediler ve kesmeye de başladılar aslında. İçler acısı bir durum bu, bunun kabul edilebilir bir tarafı yok." şeklinde konuştu.
"ERKEN SEÇİM BEKLENTİSİ"
Pandemi sürecinin hükümet tarafından iyi yönetilmediğinİ ve bu konda parti olarak çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Demir; "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener bu konuda teşkilatlarımıza da talimat verdi. 2021’de erken seçim beklentimiz var. Biz buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Edirne’deki teşkilatlarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum, tüm ilçe başkanlarımız çok güzel performans gösteriyorlar." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR